Ar pēdējo Latvijas kausa izcīņas posmu Priekulē noslēdzās šā gada pauerliftinga kausa izcīņas sezona. Protams, Madonas smagatlēti – Madonas SCK komanda – arī šogad cīnījās par augstām vietām Latvijas kausā. Šis bija jau divpadsmitais gads, kopš Madonas komanda startē Latvijas kausa izcīņas sacensībās.
Šogad sezona izvērtās īpaši gara un spraiga, par Latvijas kausu cīnījās 47 komandas. Latvijas kausa izcīņas posmi bija izkaisīti pa visu Latviju, un pēc jaunās punktu skaitīšanas sistēmas katrs posms bija zelta vērtē.
Šajos gados ir audzis Latvijas kausa izcīņas sacensību prestižs un konkurences līmenis, arī Madonas komanda šajā laikā ir attīstījusies, pilnveidojusies un augusi. Pirmajos gados iekļūšana pirmajā desmitniekā bija tāls sapnis, tagad, beidzamajos gados, Madonas komanda liek par sevi runāt arvien skaļāk un skaļāk un trešo gadu pēc kārtas spēj iekļūt pirmajā trijniekā. Šogad sīvākā cīņa bija starp ilggadējiem cīņas biedriem no Gulbenes komandas, kā arī no Rembates, Bauskas, Daugavpils un Aizkraukles komandām. Šoreiz pats "cietākais rieksts" bija Gulbenes komanda, kas izcīnīja 1. vietu, bet Madonas nelielā komanda ļoti sīvā, saspringtā un taktiskā cīņā izcīnīja godpilno 2. vietu un trešo gadu pēc kārtas iekļuva Latvijas kausa ieguvēju stiprāko komandu trijniekā. Madonas SCK kluba vārdā saku paldies visiem sportistiem, kas šogad brauca, cēla un cīnījās par savu klubu, par savu pilsētu un par saviem rezultātiem. Liels paldies arī Madonas novada pašvaldībai par atbalstu.
Latvijas kauss pauerliftingā nozīmē daudzu sacensību rezultātu summu, turpretī Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā ir vienas sacensības, kuras notiek tikai vienreiz gadā un kurās piedalās paši stiprākie pašmāju sportisti un arī viesi. Šogad Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā norisinājās Siguldā 26. novembrī. Jāuzslavē, ka sacensību organizācija bija ļoti augstā līmenī. Šajās sacensībās tika sasniegti daudzi Latvijas un pat Eiropas līmeņa rezultāti. Madonas SCK klubu pārstāvēt uz čempionātu devās septiņi sportisti, kas guva ļoti labus rezultātus gan individuāli, gan komandu cīņā. Komandu ieskaitē vērtēja komandas piecus labākos rezultātus, un Madonas sportisti sīvā cīņā Latvijas čempionātā izcīnīja godpilno 3. vietu. Komandas vieglākie sportisti Guntars Zariņš un Aivis Pupausis sacentās svara kategorijā līdz 66 kg. Aivis, būdams jaunietis, pieaugušo konkurencē spēja izcīnīt 5. vietu, bet Guntars Zariņš, summā paceļot 360 kg, saņēma bronzas godalgu. Svara kategorijā līdz 74 kg Jānis Mālnieks savā pirmajā Latvijas čempionātā ieņēma augsto 5. vietu, bet pieredzējušais Oskars Trops ieguva vēl vienu bronzas medaļu komandai, summā sasniedzot 460 kg. Smagajā 93 kg kategorijā Vadims Koroļkovs izcīnīja 10. vietu, augstāk pacelties šoreiz traucēja sacensībās gūtā trauma. Svara kategorijā līdz 83 kg trešo gadu pēc kārtas uzvarēja šī raksta autors Mārtiņš Lielups un kļuva par trīskārtējo Latvijas čempionu, labojot sev piederošo Latvijas rekordu pietupienā par 5 kg, šoreiz pieveicot 220 kg. Spiešanā guļus pieticīgāks rezultāts – 140 kg, bet vilkmē jau iespaidīgie 250 kg pievārēti, un summā – 610 kg, kas ir personīgais rekords. Sieviešu konkurencē pārliecinoši dominēja mūsu Eiropas vicečempione Ieviņa Liģere, uzvarot gan savā svara kategorijā, gan absolūtajā vērtējumā. Ieviņa arī laboja visus sev piederošos Latvijas rekordus svara kategorijā līdz 84 kg. Jaunie rekordi pietupienos ar svaru stieni ir 143 kg, spiešanā guļus – 88 kg un vilkmē – 176 kg, kā arī summā – 407 kg.
Jāsecina, ka šogad čempionāts atkal ir izdevies lielisks, mājās tika pārvestas 4 individuālās un 1 komandas medaļa. Viena sezona praktiski noslēgusies, bet nav aiz kalniem jau nākamā – 2017. gada sezona. Novēlu visiem sportistiem spēku, izturību, veselību un lielu gribasspēku arī turpmākajās sacensībās un treniņu gaitās!
30.11.2016.