No 21. līdz 27. oktobrim Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas Biatlona federācijas (LBF) organizēta jauno biatlonistu nometne. Jaunieši trenējās, lai sagatavotos 2022./2023. gada ziemas biatlona sezonai.
Aicināju LBF prezidentu Kasparu Sakniņu pastāstīt par treniņnometni. Viņš vērtēja: – Tā bija pirmā treniņnometne, kas organizēta plašākā sastāvā. Iepriekšējā nometne notika Talsos, kur pārstāvniecība bija mazāka (dalībnieki no Ogres un Alūksnes).
Mācību un treniņu nometnē "Smeceres silā" piedalījās kuplāks jauno biatlonistu skaits. No Madonas BJSS treniņnometnē brīvdienu nedēļas laikā tika uzaicināta Madara Veckalniņa. Vienlaicīgi norisinājās arī nometne Talsu novada sporta skolas biatlonistiem, un klāt pievienojās visi labākie biatlonisti, kas kandidē uz Latvijas jaunatnes biatlona izlasi. Piedalījās Madonas, Alūksnes BJSS, Cēsu pilsētas sporta skolas, Ogres biatlona kluba labākie jaunie biatlonisti. Treneri – Kārlis Vanags, Andris Šņoriņš, Aksels Bresme.
Sportisti dzīvoja uz vietas sporta un atpūtas bāzē mājiņās. Jaunieši trenējās "Smeceres sila" rollertrasē, šautuvē, katru dienu veica plānotos uzdevumus. Bijām uzaicinājuši uz tikšanos arī Antidopinga aģentūras pārstāvi, kas jauniešiem nolasīja lekciju par antidopinga jautājumiem, jo viņiem ir plānotas starptautiskās sacensības aiz Latvijas robežām. Palēnām jaunos ievirzām lielajā sportā.
Nākamā biatlonistiem būs pirmā sniega treniņnometne Zviedrijā, kas ieplānota no 13. līdz 24. novembrim. Tā notiek ar LBF, pašvaldību līdzfinansējumu un vecāku atbalstu.
2.11.2022.