Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Latvijas čempionāts 3 × 3 basketbolā

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 09.08.2021.

Latvijas čempionāts 3 × 3 basketbolā
Burtu lielums

Latvijas čempionāta 3 × 3 basketbola līgas „Top Gun" sezonas 2. posmā 1. augustā Ogrē, Jūlija Alberta Marsona laukumā, 12 vīriešu komandu konkurencē par uzvarētājiem kļuva „3 × 3 Latvija U-23 Red" pārstāvji Norberts Strautiņš, Reinis Jānis Avotiņš, Gustavs Kārlis Kampuss, Reinis Otersons.

Finālā U-23 izlases kandidāti ar 21 : 14 uzveica „BK 3 × 3 Madona". Trešo vietu ieguva „3 × 3 Latvija U-23 White", ceturto vietu – „Krāslava", bet labākā no U-18 komandām bija „East-Ball-Rīga". Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Reinis Jānis Avotiņš.
„BK 3 × 3 Madona" pirmajā posmā Ventspilī startēja ar divām komandām – viena U-18 vecuma grupā un otra Open grupā. Pēc pirmā posma „BK 3 × 3 Madona" rindās vairs nav Edija Skujas, kas vasarā turpinās trenēties ar Latvijas U-18 izlasi un piedalīsies dažādos turnīros ar Latvijas U-18 White vai Latvijas U-18 Red komandu.
„BK 3 × 3 Madona-2" šajā posmā pārstāvēja M. Liberts, J. Mednis, T. Kohanovs, A. Škute, viņi apakšgrupā izcīnīja uzvaru pār Ogres komandu (21 : 17) un zaudēja „Krāslavai" (15 : 21). Turpinājumā uzvara 1/8 finālā (18 : 14) pār „3 × 3 Latvija U-18" komandu, bet sāpīgs zaudējums (11 : 17) „3 × 3 Latvija U-23 White" komandai 1/4 finālā.
Otra komanda šajā posmā parādīja vienmērīgāku un labāku sniegumu, apakšgrupā pārspējot „VEF BA Valka U-18" ar 21 : 11, uzvara (15 : 8) pār „Spēka kustība" (Jēkabpils), un 1/4 finālā izcīnīta uzvara ar 21 : 18 pār „East-Ball Rīga".
Tieši „BK 3 × 3 Madona" – Zigmārs Raimo, Miks Kalniņš, Jurģis Eglītis, Eduards Hāzners – iejaucās vietu sadalījumā atbilstoši FIBA rangam. Aizraujošā pusfināla spēlē Madonas kvartets ar 16 : 13 pārspēja „3 × 3 Latvija U-23 White", iekļūstot finālā, kur notika cīņa par 500 eiro vērto čeku čempioniem. Finālā gan panākumu sērija pārtrūka – neizdevās atkārtot 2020. gada sasniegumu, kad Rēzeknes posmā „BK 3 × 3 Madona" vīri I. Ikstens, Z. Raimo, J. Eglītis un M. Kalniņš izcīnīja uzvaru, taču otrā vieta noteikti ir labs sasniegums komandai, kura vēl tikai turnīra rītā savainoto Tomasu Holstu aizvietoja ar oficiālajos 3 × 3 basketbola turnīros debiju piedzīvojušo E. Hāzneru.
Tradicionāli „Top Gun" posmos mači par trešo vietu nenotiek, komandas klasificējot atbilstoši to uzvaru un zaudējumu bilancei. Trešo vietu ieguva „3 × 3 Latvija U-23
White" (Vents Hugo Liepnieks, Daniils Smirnovs, Dāvis Žilde, Mārcis Osis), ceturto vietu – „Krāslava" (Rolands Opaļevs, Lauris Pļavenieks, Kristaps Strazdiņš un Rinalds Timma).
Par „Top Gun" Ogres posma rezultatīvāko spēlētāju kļuva Zigmārs Raimo, kas piecās spēlēs kopumā guva 39 punktus. Labāko trijniekā iekļuva arī Kampuss (piecos mačos 32 punkti) un Avotiņš (piecās spēlēs 30 punktu). Ja vērtētu vidēji mačā gūtos punktus, tad līderu trio būtu šāds – Strazdiņš (vidēji 7,25 punkti), Z. Raimo (7,20) un „BK 3 × 3 Madona-2" uzbrukuma līderis Artūrs Škute (6,75 punkti).
Uz tikšanos 3. posmā 14. un 15. augustā Kandavā!

AGNIS BEĶERIS

10.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px