9. janvārī sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās 2021./2022. gada sezonas pirmā spēku samērošana biatlonā – Latvijas čempionāta 1. kārtas sacensības sprintā jauniešiem.
Ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, "zaļajā režīmā" piedalījās sportisti no Madonas BJSS, Alūksnes, Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas sporta skolas, Cēsu pilsētas sporta skolas, Ogres biatlona kluba, kā arī dalībnieki no Lietuvas – VRSSM Nemencine.
Madonas BJSS jaunajiem biatlonistiem sīvā konkurencē izdevās izcīnīt vairākas godalgotas vietas, tostarp uzvaru. B grupā 6 km distancē uzvarēja Madara Veckalniņa, C grupā, veicot 3 km sprinta distanci, – Keita Patrīcija Kolna, savukārt D grupā 1, 7 km sprinta distancē 2. vietā ierindojās Alise Plāte, Dārtai Šķēlei – 3. vieta.
Augsto 4. vietu savās vecuma grupās izdevās iegūt madoniešiem Armandam Zālītim, Valtam Vuškānam, Ancei Upeniecei, Martai Lāsmai Beķerei. A grupā jauniešiem vienīgais Madonas BJSS pārstāvis Raivis Vosels izcīnīja 5. vietu.
Ļoti kupls dalībnieku skaits bija D grupā jauniešiem, jo valdības lēmums to atļāva darīt, uzrādot skolā veiktu negatīvu "Covid-19" testu.
Puišu grupā sprinta sacensībās slēpošanā sacentās 44 sporta skolu audzēkņi, bet jaunietēm – 30 dalībnieces.
No D grupas meitenēm 6. un 7. vietā ierindojās attiecīgi Luīze Miglone un Kerija Krēmere, zēniem 5. un 6. vietu izcīnīja Ervīns Kūlītis un Aivo Edgars Asaris.
Sacensībās piedalījās Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents, mūsu novadnieks Gundars Upenieks. Apbalvošanā 1.-3. vietas ieguvēji saņēma diplomus un medaļas.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
Ziema mūs turpina lutināt ar sniegu, tāpēc var turpināt gatavoties nākamajām – Latvijas čempionāta otrās kārtas – sacensībām. Tās paredzētas slēpošanas un biatlona centrā "Cēsis" sporta bāzē Priekuļos 21.-23. janvārī.
11.01.2022.