Pagājušās nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu sporta bāzē norisinājās FIS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 1. posms, kur abas sacensību dienas savas spējas apliecināja madonieši.
FIS Latvijas čempionātā piedalījās distanču slēpotāji no Latvijas sporta skolām un klubiem, kā arī konkurenci sastādīja lietuvieši.
20. janvārī vīrieši sacentās 10 km klasiskā stila distancē, bet 21. janvārī – brīvā stila distancē. Abās čempionāta dienās uzvarētāju trijniekā – visi madonieši – Raimo Vīgants, Lauris Kaparkalējs un juniors Silvestrs Švauksts.
Sievietes sacentās uz pusi īsākā – 5 km – distancē, kur arī abās sacensību dienās uzvaru guva madoniete Kitija Auziņa.
S18 grupā brīvā stila distancē 3. vietā – Līna Bērziņa, bet pirms došanās uz Pasaules jauniešu ziemas olimpiādi 1. vietu izcīnīja Linda Kaparkalēja.
Labi panākumi arī slēpotāju jaunajai paaudzei. Klasiskā stila distancē savā vecuma grupā 2. vietā – Patrīcija Kraukle, Edgars Ruļuks, Ervīns Kūlītis, 3. vietā – Ieva Zvirgzdiņa, Sabīne Grudule, Ginters Bērziņš.
Ir slēpotāji, kam labāk padodas klasiskais stils, un tie, kam patīk slidsolis, ko labāk izvēlas vairāk dalībnieku.
Veicot 10 km klasiskajā stilā, V20 grupā uzvarēja Silvestrs Švauksts, bet labu rezultātu parādīja arī Gustavs Sināts (abi pārstāv ALL-ROUND Ski Team/Madona).
Brīvā stila distancē uzvaru izcīnīja Sabīne Grudule, otrajā vietā – Ervīns Kūlītis, Lāsma Marta Beķere, trešajā vietā – Patrīcija Kraukle.
Sacensībās abās dienās savā vecuma grupā bez konkurences uzvarēja arī sporta veterāne Zinaīda Rācenāja. Viņa gatavojas pasaules kausa sacensībām sporta veterāniem distanču slēpošanā, kas no 9. līdz 16. februārim notiks Somijā, Vuokatti.
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv.
FIS Latvijas čempionāta 2. posma sacensības ieplānotas 2. martā; 3. posms – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" 16. un 17. martā.
23.01.2024.