Ideālos atvasaras laikapstākļos – 23. un 24. septembrī – Madonā, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas čempionāta vasaras biatlonā 2. kārtas sacensības.
Biatlonisti cīnījās par Latvijas čempionu tituliem klasiskajā biatlonā uz rolleriem un masu startā, skrienot krosu. Bija ieradies viss Latvijas biatlona "zieds". Sacensības vēroja Latvijas Biatlona federācijas prezedente Baiba Broka,, ģenerālsekretārs Krišjānis Meirāns, bijušais Latvijas izlases treneris Vitālijs Urbanovičs, eksbiatlonisti – LBB viceprezedents Gundars Upenieks Jēkabs Nākums, Oļegs Maļuhins, pietrūka vienīgi Ilmāra Briča, Baibas Bendikas un Andreja Rastargujeva.
Sacensību gaitu koordinēja galvenā tiesneša Rolanda Pužuļa komanda.
Pirmajā čempionāta dienā 23. septembrī – norisinājās klasiskais biatlons uz rolleriem. Piedalījās sportisti no Alūksnes, Aizkraukles, Cēsu, Daugavpils, Madonas, Talsu u. c. sporta skolām, Rīgas, Vecpiebalgas kā arī Lietuvas. Vispirms spēkiem mērojās paši mazākie – D grupiņas bērni 1,5 km krosa distancē bez šaušanas.
Turpinājumā sacentās spēcīgākie vīrieši un juniori, kur 15 km distancē uzvarēja Oskars Muižnieks un junioriem – Nikita Osipovs. Godalgotās vietas savās vecuma grupās izcīnīja arī Madonas BJSS biatlonisti.
A grupā Ieva Pūce 10 km distancē kļuva par Latvijas čempioni vasaras biatlonā. Ilvars Bisenieks 12,5 km distancē ieņēma augsto 2. vietu, bet Kimai Krūmiņai 7 km distancē B grupā – 3.vieta. Katrīna Bērziņa un Līva Šahno 5 km distancē C grupā attiecīgi ierindojās 2. un 3. vietā, bet Madara Veckalniņa 1,5 km krosā D grupā izcīnīja 2. vietu.
Otrajā čempionāta dienā – 24. septembrī – no risinājās masu starts, skrienot krosu. Arī masu startā Madonas BJSS sportisti uzrādīja labus rezultātus un tika pie godalgām. Elizabete Stangaine 6 km distancē junioru konkurencē ieņēma 3. vietu, Ilvars Bisenieks 6 km distancē A grupā ieguva 2. vietu, bet Līva Šahno 3 km distancē C grupā ieņēma 1. vietu un kļuva par Latvijas čempioni vasaras biatlonā.
03.10.2017.