Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Latvijas čempionātā – madoniešiem panākumi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 24.08.2020.

Latvijas čempionātā – madoniešiem panākumi
Burtu lielums

15. un 16. augustā Madonas BMX kluba riteņbraucēji bija devušies uz Ventspili, kur norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā un Ventspils kauss, kuros madonieši guva lieliskus panākumus.

Kā norāda BMX treneris Vents Štrombergs, Latvijas čempionāts ir šīs sezonas nozīmīgākās sacensības, jo saistībā ar vīrusa raisīto situāciju pasaules čempionāts un arī Eiropas čempionāti ir atcelti.

– Latvijas čempionātā, kas norisinājās 15. augustā, piedalījās deviņi braucēji no Madonas, no tiem – septiņi finālisti, kas, manuprāt, ir vērtējams ļoti pozitīvi un ir labs rādītājs sportistu sagatavotības līmenim. Protams, sacensībās neiztikt arī bez kādām neveiksmīgākām situācijām. Neveiksme pirmajā virāžā, nedaudz izslīdot, liedza uz pjedestāla kāpt Oskaram Turkinam. Protams, mazliet žēl par šo negadījumu, jo puisis noteikti varēja iegūt trešo vietu, bet tas ir sports, un pat nelielas kļūdas ietekmē rezultātu. Manuprāt, sportistiem citreiz pat ir vajadzīgs netikt uz pjedestāla, lai izvērtētu savu startu, apskatītu un izanalizētu kļūdas, lai vēlāk tās neatkārtotu. Tā ir pieredze. Uzskatu, ka labus rezultātus čempionātā palīdzēja sasniegt cītīgi treniņi, arī treniņnometne, kas norisinājās īsi pirms sacensībām. Gatavojāmies ļoti cītīgi, un tam ir arī rezultāti, – pārliecību pauž treneris Vents Štrombergs.
Latvijas čempionātā 2. vietu izcīnīja Nils Kornejs, Valters Leitāns ieguva 6. vietu, Oskars Turkins palika 4. vietā, Renārs Rezovskis (sacensību visjaunākais dalībnieks) ierindojās 6. vietā, Guntars Ļebedevs ieguva 5. vietu, Markus Ļebedevs – 7. vietu, bet Latvijas čempiona titulu izcīnīja Vents Štrombergs.
Savukārt svētdien, 16. augustā, norisinājās vietējā mēroga sacensības – Ventspils kauss, un arī šajās sacensībās madoniešiem labi sasniegumi.
Par rezultātiem vēstī Vents Štrombergs: – Renārs Rezovskis izcīnīja 2. vietu, savukārt Oskars Turkins Ventspils kausā ieguva 1. vietu un balvā saņēma klubam jaunu BMX riteni. Valters Leitāns ierindojās 7. vietā, Markus Ļebedevs – 4. vietā, Guntars Ļebedevs ieguva 5. vietu, bet Nils Kornejs pēc kritiena diemžēl palika 8. vietā. Arī Ventspils kauss ir aizvadīts pozitīvi, gūstot panākumus un lielisku pieredzi. Priecājos par BMX riteņbraucējiem un iespēju piedalīties arī šajās sacensībās.
Lai gan šīs sezonas nozīmīgākās sacensības ir aizvadītas, BMX treniņi norisinās ierastajā ritmā, lai sagatavotos, gūtu jaunas prasmes un iemaņas un varētu startēt un gūt panākumus arī citās sacensībās.
– Ierastajā laikā pirmdien, trešdien, piektdien no pulksten 19 – šādi trenēsimies tik ilgi, kamēr ļaus laikapstākļi, tas varētu būt līdz oktobrim. Bet ļoti ceram, ka vēl notiks arī Eiropas čempionāts. Sākotnēji tas tika paredzēts Beļģijā. Saistībā ar „Covid-19" tas ir atcelts, bet iespējams, ka tas tomēr notiks, tikai citā valstī. Līdz ar to ir jātrenējas, lai, ja tas notiks, arī mēs būtu gatavi. Jau šīs nedēļas nogalē norisināsies sacensības Smiltenē, kurās piedalīsies arī Madonas BMX riteņbraucēji, – pastāsta treneris.


25.08.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px