Latvijas čempionātā 3 × 3 basketbolā, ko pirmo reizi rīko biedrība "Streetbasket" sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību, uz Madonas BJSS atvestas sudraba medaļas.
Par Latvijas čempioniem 3 × 3 basketbolā Kuldīgā U-14 grupā ar 345 punktiem kopvērtējumā kronēja Rīgas/Pārdaugavas komandas jauniešus, sudraba godalgas ar 325 punktiem izcīnīja Madonas BJSS komanda, bet 3. vieta ar 245 punktiem un bronzas medaļas – Bauskas jauniešu komandai.
Sacensības notika astoņos posmos – Jēkabpilī, Ogrē, Jelgavā, Krāslavā, Cēsīs, Bauskā, Saldū un Kuldīgā, kur 26. augustā tika kronēti jaunie valsts čempioni piecās grupās: vīrieši (2000. g. dz. un vecāki), sievietes (2000. g. dz. un vecākas), U-16 (2001. g. dz. un jaunāki), U-14 (2003. g. dz. un jaunāki) un U-12 (2005. g. dz. un jaunāki).
U-12 un U-14 grupās spēles vadīja tiesneši, bet pārējās grupās noteikumu pārkāpumus fiksēja paši basketbolisti, cīņa notika astoņas minūtes jeb līdz 11 punktu sasniegšanai. Aktuālā informācija par Latvijas 3 × 3 čempionāta rezultātiem un kopvērtējumu bija atrodama mājas lapās ghetto.lv/basket un basket.lv/3×3. Katra posma visi rezultāti, tabulas un komandu sastāvi tika publicēti 3x3planet.com.
Madonas BJSS U-14 (2003. g. dz.) komanda visas vasaras garumā startēja septiņos no visiem astoņiem posmiem, katrā posmā cīnoties par pēc iespējas augstāku vietu un lielākiem punktiem. Kopvērtējumā tika ņemti vērā seši labākie posmi. Kopā visos posmos U-14 grupā LR čempionātā startēja 48 komandas.
Madonas BJSS komandai – Arvim Šilinskim, Edijam Skujam, Dairim Točam, Renāram Ostrovskim – 1. posmā 20. maijā Jēkabpilī – 4. vieta un 45 punkti, 2. posmā 27. maijā Ogrē – 2. vieta un 75 punkti, 3. posmā 17. jūnijā Jelgavā – 1. vieta un 100 punktu, 4. posmā 22. jūlijā Krāslavā – 5. vieta un 10 punktu, 5. posmā 23. jūlijā Cēsīs –
4. vieta un 45 punkti, 6. posmā 5. augustā Bauskā – izstāšanās 1/8 finālā un 30 punktu, 7. posmā 12. augustā Saldū – arī 30 punktu. Uz 8. posmu 26. augustā Kuldīgā neieradāmies, jo startējām pirmssezonas pārbaudes turnīrā Igaunijā.
Liels paldies Madonas BJSS, pašiem puišiem par izturību un neatlaidību, bet galvenokārt jauniešu vecākiem, kuri atbalstīja un plānoja savu un dēlu brīvo laiku. Īpašs paldies Arvja un Edija tētiem, kuri palīdzēja ar nokļūšanu uz dažiem posmiem.
Latvijas 3 × 3 izlases basketbolisti – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars – Amsterdamā (Nīderlande) Eiropas kausa izcīņas finālā ar 16 : 13 pieveica Slovēnijas izlasi, kļūstot par Eiropas čempioniem.
Sasniegums ir arī tas, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpildkomiteja ir apstiprinājusi 3 × 3 basketbola iekļaušanu 2020. gada Olimpisko spēļu programmā. Tokijā 3 × 3 basketbola turnīrā varēs piedalīties pa astoņām vīriešu un sieviešu komandām
(32 + 32 dalībnieki).
20.09.2017.