Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Latvijas čempionātā – dalībnieku rekordskaits

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 18.02.2020.

Latvijas čempionātā – dalībnieku rekordskaits
Burtu lielums

Ar dalībnieku rekordskaitu (gandrīz 400 slēpotāju) pagājušās nedēļas nogalē – 15. un 16. februārī – Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās FIS Latvijas čempionāta posms distanču slēpošanā.

Madonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" uzpūstajā mākslīgā sniega trasē rīkotās distanču slēpošanas sacensības šajā siltajā bezsniega ziemā, iespējams, būs pirmās un vienīgās Latvijā. Ja vien ziema nepārdomās mainīt savu raksturu martā.

"Stars" jau rakstīja, ka februāra sākumā, pieturoties salam, "Smeceres silā" tika izveidota mākslīgā sniega trase 1 km garumā, ko vēl vajadzēja nosargāt no siltās gaisa temperatūras un lietus iedarbības. Noklājot trasi ar plēvēm, tas "Smeceres sila" kolektīvam izdevās.
Sniega trūkuma dēļ Latvijas čempionāta 1. posma sacensības, kas bija paredzētas 11. un 12. janvārī Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu sporta bāzē, tika pārceltas uz nenoteiktu laiku.
Kad tika izziņotas Latvijas čempionāta sacensības sprinta un īsajās distancēs brīvajā stilā, uz "Smeceres silu" bija atbraukuši dalībnieki ne tikai no Latvijas, arī no Lietuvas un Igaunijas.
Latvijas Slēpošanas savienības tehniskā delegāta asistents Mārtiņš Niklāss, novērtējot iespēju sarīkot Latvijas čempionāta sacensības, sacīja: – Pagaidām šajā sezonā madonieši distanču slēpošanā paveikuši visvairāk, jo, ja salīdzina ar Priekuļiem vai Siguldu, "Smeceres silā" ir uzpūsts cienīgs 1 kilometra aplis divos virzienos. Strādāts ir ar devīzi "Darām, ko varam!". Pa visām grupām kopā ir gandrīz 400 dalībnieku, tik liels slēpotāju skaits šajos gados Latvijas čempionātā nav bijis. Lielākais, kas bijis, ir 250. Tas tikai liecina, ka slēpotāji ir nocietušies. Citi saka, ka tie šosezon būs pirmie un vienīgie mači, ja ziema nepārdomās. Vēl jau ir klusa cerība, ka, uznākot salam, pēc divām nedēļām mēģināsim sarīkot vēl vienas sacensības. Mazie aplīši nav gluži tas pats, kas būtu tad, ja būtu sniegs. Toties programma tika sakārtota tā, lai "vilks būtu paēdis un kaza dzīva". Neviens necēla pretenzijas, visi saprot, ka ziemas šogad nav, un priecājas, ka vispār var slēpot. Varbūt trase nav tik grūta, kādai tai būtu jābūt, līdz ar to kādam nostrādā veiksmes faktors, bet, uzvarot šeit, sportists vēl nav gatavs braukt uz pasaules čempionātu. Šī zaļā ziema slēpošanai nav piemērota, ir jāpārcieš sniega trūkums ar cerību, ka nākamajā sezonā ziema būs. Bez šaubām, notiek klimata pārmaiņas, un ir jādomā par sniega depozītu (šogad to vairs nevar izdarīt) vai arī jāgudro par sniega fabriku, kas var ražot sniegu pie +5 grādiem.
Latvijas čempionātā no Cēsu pilsētas sporta skolas bija ieradušies ap 70 dalībnieku. Vaicāta, kuro reizi šosezon sanācis slēpot, distanču slēpošanas trenere Ilze Cekule atbildēja: – Esam uz sniega tikpat, cik madonieši, tikai vienā piegājienā. Cēsīs sāka pūst sniegu tad pat, kad Madonā, bet laikapstākļi strauji atgriezās plus grādos. Paslēpojām 400 m distancē, garāka nesanāca. Neatceros, kad beidzamajos gados Latvijas čempionātā būtu bijis 380 dalībnieku. Tas tikai rāda, ka, lai gan īstas ziemas nav, cilvēki vēlas slēpot, ir ar mieru riņķot pat pa 1 km apli.

– No Cēsīm uz čempionātu ieradās arī daudz mazo slēpotāju, jo varbūt šoziem šīs viņiem būs vienīgās sacensības. Cik nu labi varējām sagatavoties, tik gatavojāmies – skrējām, braucām ar rolleriem, kad bija uzpūsts sniegs, slēpojām. Kad notika Madonas BJSS atklātās sacensības biatlonā, no Cēsīm atbraucām ar lielo autobusu uz "Smeceres silu", lai pēc sacensībām bērni vēl dabūtu paslēpot pa trasi, pa kalniņiem. Bērni grib slēpot, vecāki ir sagādājuši inventāru, tāpēc braucam pie jums, lai kāds prieciņš būtu. Trenēties slēpot uz sniegotas trases šosezon ir kas īpašs, – secināja Ilze Cekule.

Kuro reizi šosezon slēpojat? Uz šo vaicājumu slēpošanas trenere Arkādijas sporta skolā Ineta Kravale atbildēja: – Iesācējiem šī varbūt ir tikai kāda trešā reize. Fizisko sagatavotību jau trenējām visu laiku, braucām ar rolleriem, bet sniega slēpotājiem šoziem pietrūkst. Jums izdevās trasi uzpūst un – galvenais – nosargāt, un apsegta tā izskatījās kā baseins. Ja nenosegtu, tad diez vai izdotos trasi tik labi saglabāt.
Arī rezultāti madoniešus iepriecināja. Vīriešiem ar trešo vietu sprintā brīvajā stilā un uzvaru 10 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu labākais abas dienas mūsējo vidū bija madonietis Indulis Bikše. Bija aizraujoši vērot Induļa Bikšes cīņu 10 kilometru distancē ar igauni Marko Kilpu un lietuvieti Jauņus Drusi. Indulis ar savu rezultātu tika pie 92,25 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktiem. Vīru konkurencē nestartēja šosezon Pasaules kausā debitējušais Raimo Vīgants, kas piedalījās FIS mačos Norvēģijā.
Sieviešu konkurencē nepiedalījās Pasaules kausā trīsdesmitniekā iekļuvusī Patrīcija Eiduka, dodot iespēju citām slēpotājām. Sprintā ātrākā bija 17 gadu vecā Kristīne Brunere no Siguldas, bet 5 km distancē brīvajā stilā pirmo vietu ieguva S18 grupas pārstāve Līva Šahno no Madonas BJSS.
Latvijas čempionātā madoniešiem bija ievērības cienīga konkurence no visām sporta skolām, kur vien trenējas distanču slēpošanā, bet daudziem izdevās iekļūt godalgotajā trijniekā. 10 km brīvā stila distancē V20 grupā par čempionu kļuva Niks Saulītis, vicečempionu – Ilvars Bisenieks, 4. vietā – Kalvis Krīgers. V18 grupā uzvarēja Lauris Kaparkalējs, 2, vietā – Uvis Amentiņš. Sievietēm 5 km distancē ātrākā Kitija Auziņa un Paula Bergfelde.
Ar abu dienu rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv.


19.02.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px