15. janvārī Vietalvā ar startu vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu noslēdzās no Priekuļiem pārceltais FIS Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā.
Dalībnieku skaits varēja būt lielāks, bet tajā pašā nedēļas nogalē paralēli Madonā nenorisinājās Baltijas kauss biatlonā, ko biatlonisti izvēlējās par prioritāti.
14. janvārī klasiskajā distancē vīru grupā Indulis Bikše finišēja 3. vietā, bet no Latvijas slēpotājiem viņš bija ātrākais. Slēpošanā atgriezies arī Arvis Liepiņš, kam sevi jāpierāda. Pamanāma bija arī madoniete Kitija Auziņa. Savā V18 grupā uzvarēja Raimo Vīgants, Kalvim Krīgeram – 3. vieta, Reinis Cīrulis – 5. vietā, Toms Zvirgzdiņš – 6. vietā.
15. janvārī sešās jauniešu grupās uzvaras brīvā stila distancē izcīnīja piecu sporta skolu – Madonas, Cēsu, Alūksnes, Siguldas un divas uzvaras nopelnījušās Rīgas ("Arkādija") – slēpotāji, jo atkal nepārspēti palika Niks Saulītis, Kristīne Brunere, Gustavs Lukstiņš, Samanta Krampe, Daniels Kodaļevs un Marta Upmale, bet Master grupās pirmo vietu izcīnīja talsinieks Mareks Birkentāls un daugavpiliete Ļubova Pavļukova. Bez tam godalgotas vietas ieguva arī Aizkraukles un Talsu novada sporta skolas. Raimo Vīgants ierindojās 1. vietā, Kalvis Krīgers – 2. vietā, Didzis Avotiņš – 4. vietā, Reinis Cīrulis – 5. vietā.
Abās dienās Madonas BJSS 2. vietu nodrošināja Uvis Akmentiņš, šogad abās dienās pirmo vietu ieguva madonietis Niks Saulītis. Pirmo godalgu Latvijas čempionātā nopelnīja trešo vietu ieguvušais madonietis Lauris Kaparkalējs. Madara Veckalniņa parūpējās par 2. vietu. Master grupā sievietēm pirmajā dienā vienīgajai pārstāvei Zinaīdai Rācenājai otrajā dienā uzradās konkurentes, un mūsu slēpotāja ierindojās 2. vietā. Ar sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv.
25.01.2017.