Jau pirms gada Kalsnavas pagasta atklātā čempionāta noslēgumā tika nolemts, ka tas turpmākajos gados notiks sestdienā pirms 18. novembra valsts svētkiem. Šogad ar nolikuma un telefonakcijas palīdzību tika sapulcināts jau divreiz lielāks dalībnieku skaits. Ieradās entuziasti no Rīgas, Jēkabpils, Pļaviņām, Līgatnes, Cēsīm, Gulbenes, Viļāniem. Pārstāvēti tika arī vietējie pagasti – Liezēre, Ļaudona, Saikava, Dzelzava, arī Meirāni.
Aktivitāti sekmēja arī papildinājums nolikumā par vienlaicīgu komandu vērtējumu. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka „nesolīdi" rīkojās jēkabpilieši, cīņai par „galvenā loma iegūšanu" pieaicinot divus sporta meistarus „no ārpasaules". Bet tikko Rīgā notikušās republikas sporta veterānu savienības konferences laikā lielmeistars Laimonis Zālītis „kā pa jokam" izmeta kalsnaviešiem veltītu repliku – jums jau tur lieli mači, pat mani neuzaicināt. Korekta nebija arī tiesnešu iebilde viļāniešiem – „maza meitene nevar skaitīties komandā pie sieviešu galdiņa". Un Viļānu kungi bija spiesti „pārdoties" – šoreiz Madonas invalīdu centra komandai, palīdzot tai izcīnīt komandu vērtējumā otro vietu (42 p.) aiz favorītiem jēkabpiliešiem (52 p.). Startējot kā atsevišķa komanda, viļānieši būtu dalījuši trešo vietu ar „Jezupa mafiju" – dzelzavieša Jāzepa Juhneviča ģimenes komandu – (39 p.), bet invalīdu centrs dalītu ceturto vietu ar cēsniekiem (37 p.), kam pietrūka dāmas. Tikai punkts mazāk bija saikaviešiem (vājinātā sastāvā), kas par 4 punktiem apsteidza Jaungulbenes komandu (arī bez sievietes).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2013.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS