Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kas uzvarēja hokeja turnīrā? Sadraudzība!

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 12.03.2018.

Kas uzvarēja hokeja turnīrā? Sadraudzība!
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā Madonā notika Sadraudzības kausa izcīņa hokejā. Šajā sezonā Madonas hokeja laukumā tas bija otrais turnīrs, un šoreiz to rīkoja HK „Mazie Milži" no Mētrienas. Hokeja spēles meistarībā sacentās trīs komandas – HK „Alūksne", HK „Vilces" un HK „Mazie Milži". Kas uzvarēja? Komandu pārstāvji visi kā viens atbildēja –
sadraudzība!

Kā radās ideja
HK „Mazie Milži" pārstāvji Aldis Ošs un Mareks Platačs, vaicāti, kā radās doma rīkot šādu turnīru Madonā, atzina, ka faktiski iniciatīva nākusi no HK „Alūksne" puses.
– Madonā hokeja bums it kā ir nedaudz pieklusis, līdz ar to iniciatīvu saorganizēt turnīru uzņēmāmies mēs. Šis ir sadraudzības turnīrs, tāpēc centīsimies spēlēt bez rupjībām. Arī sadraudzības kausus katrai komandai pasniegsim nevis par 1., 2. vai 3. vietu, bet gan vairākās nominācijās.
Starp turnīra organizētājiem ir Mareks Platačs, kas strādā Mētrienas pagastā un ne tikai ir viens no mūsu komandas „Mazie Milži" līderiem, bet arī spēlē HK „Alūksne". Viņš bija tas, kas ideju sarīkot Sadraudzības kausa izcīņu atveda no Alūksnes hokejistiem, kuri vēlējās ar mums uzspēlēt. Hokeja laukums ar labu ledus kvalitāti gan ir arī pie mums, Mētrienā, bet tur apgaismojums nav tik piemērots vakara spēlēm, tāpēc izvēlējāmies Madonu un uzaicinājām arī HK „Vilces", – atzīmēja Aldis Ošs.
Viņš pastāstīja, ka hokeja klubs „Mazie Milži" tika izveidots pirms septiņiem gadiem. Šajā laikā spēlētāju pamatsastāvs tikpat kā nav mainījies, jo diemžēl laukos jauniešu ir vēl mazāk nekā pilsētā, līdz ar to piesaistīt jaunus spēlētājus ir grūti.
– Turpinot spēlēt hokeju pēc smagā darba mežā, mēs īstenojam savu nepiepildīto bērnības sapni. Piemēram, man hokejs ļoti iepatikās vēl tajos laikos, kad „Rīgas Dinamo" spēles skatījās tēvs, un, tāpat kā viņš, arī es zināju visus hokejistu vārdus un slavenos Helmuta Baldera izgājienus. Bet tāds jau neesmu viens. Man ir brālis, draugi, kuri man uzticas, tāpēc mēs Mētrienā meža vidū varam atļauties spēlēt hokeju, mums neviens netraucē; starp citu, pie mums slidot brauc arī daudzas ģimenes no Madonas, – uzsvēra Aldis Ošs.
Savukārt Mareks Platačs piebilda: – Paldies Madonas sporta centram par atbalstu un atļauju šāda turnīra rīkošanai izmantot Madonas hokeja laukumu.

Ierodas HK „Alūksne"
– Mums ir ļoti laba komanda, kas otro sezonu piedalās Vidzemes atklātajā čempionātā Valmierā, – atzina HK „Alūksne" komandas kapteinis Aivars Teters. – Esam iespēlējušies, tagad Vidzemes atklātajā čempionātā sāksies play off spēles, un mēs ceram uz labiem rezultātiem. Liels prieks bija atbraukt uz Madonu, lai mērotos spēkiem Madonas hokeja laukumā. Madonā ir labi sagatavots ledus. Pie mums, Alūksnē, pēc vairākiem turnīriem, kad, starp citu, savā laukumā uzņēmām arī kanādiešus – NATO spēku pārstāvjus, tas ir nedaudz sliktāks. NATO karavīrus mēs nespējām pārspēt, viņi bija spēcīgāki. Arī šodien lai uzvar stiprākais!
HK „Alūksne" spēlē arī vairāki madonieši, viņu vidū – madonietis Gatis Miezītis, kas, vaicāts par savu lomu hokeja laukumā, atklāja, ka viss atkarīgs no situācijas, un sevi raksturoja kā uzbrūkošu aizsargu. Hokeju spēlēt viņš iemācījies Madonas hokeja laukumā.
– Slidot nācu pa vakariem. Tas tik ļoti iepatikās, ka pats nopirku hokejista formu un visu pārējo aprīkojumu. Spēlēt hokeju iemācījos pašmācības ceļā, tagad jau lielas iespējas paver internets, kur var daudz uzzināt un iegūt teorētiskās zināšanas, kas jāzina hokejistiem, bet hokeju cītīgi spēlēju kādus gadus sešus. Esmu HK „Alūksne" dalībnieks. Trenēties galvenokārt sanāk vasarā, bet ziemā ir jāpiedalās turnīros. Mēs spēlējam Vidzemes atklātajā čempionātā. Mums komandā ir daudz jauno spēlētāju, tāpēc cītīgi trenējamies un pilnveidojam savu spēlētprasmi, – atklāja Gatis Miezītis. Viņš atzina, ka Alūksnē ir tādi paši hokeja entuziasti kā Madonā, arī iespējas spēlēt hokeju ir līdzīgas. Alūksnē ir tāds pats atklāts hokeja laukums zem klajas debess kā šeit.

Darbojas jau 14. gadu
Sadraudzības kausa izcīņā Madonas hokeja laukumā piedalījās arī HK „Vilces" komanda. Kā atklāja Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, kas pats ir liels hokeja spēles cienītājs un joprojām uzspēlē hokeju, komandā spēlē gan vidusskolēni, gan pamatskolēni.
„Vilces" ir viens no pieredzējušākajiem klubiem, kas darbojas jau četrpadsmito gadu. Interese spēlēt hokeju Degumniekos un Lubānas pusē ir diezgan liela, tikai, kā atzina Aigars Šķēls, laukumā ir vairāk jācīnās. Nupat Degumniekos pēc rekonstrukcijas tika atklāts mūsdienīgs hokeja laukums, kur hokejistiem ir visas iespējas trenēties, lai uzlabotu savu sniegumu. Vienīgi pagaidām nav ledus saldējamo iekārtu, bet, piemēram, apgaismojums esot pat nedaudz spožāks nekā Madonā. Arī turnīri Degumniekos notiek regulāri. HK „Vilces" tajos piedalās, tāpat komanda, ja tiek uzaicināta, brauc arī uz turnīriem citviet, jo tieši tajos jaunie hokejisti izjūt spēļu garšu.


13.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px