VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga jau septīto sezonu skolēnu brīvlaikā rīkos turnīru seriālu U-10 un U-11 vecuma grupā meitenēm un puišiem (2006. g. dz. un jaunāki).
Šajā turnīrā sporta skolu, vispārizglītojošo skolu, sporta klubu un interešu pulciņu komandas varēs iegūt pirmo oficiālo spēļu pieredzi.
Pirmais turnīrs Madonas sporta centrā risināsies 25. oktobrī (U-10 grupa) un 26. oktobrī (U-11). Otrais turnīrs Madonā paredzēts 2017. gada 3. un 4. janvārī, trešais – 14. un 15. martā, bet finālturnīrs – no 1. līdz 4. jūnijam.
Mazie basketbolisti sacentīsies basketbola elementu stafetē, kā arī piedalīsies vairākās spēlēs, kur tiks izmantoti zemie grozi (260-270 cm) un 5. izmēra bumbas. Spēles risināsies 4 × 8 minūtes (laiks tiks apstādināts tikai katras ceturtdaļas pēdējā minūtē).
Komandā nedrīkst būt mazāk par astoņiem spēlētājiem. Katram spēlētājam jāizlaiž vismaz viena ceturtdaļa. U-10 grupā katrā komandā vienlaikus laukumā var būt četri spēlētāji. Starp spēlēm tiks rīkotas dažādas stafetes un citas aktivitātes. Katrs dalībnieks saņems piemiņas velti no turnīra atbalstītājiem.
"Kāruma kausa" izcīņai šosezon būs jauns logo un īpaši vēstneši- ilggadējie Latvijas valstsvienību spēlētāji un kapteiņi Gunta Baško-Melnbārde un Jānis Blūms, kuri uzrunās un motivēs mazos basketbolistus.