Šajās brīvdienās 13 Latvijas vietās notika VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotās "Kāruma" kausa izcīņas pirmā posma sacensības. Arī Madonā divu dienu garumā norisinājās aizraujoši mači, kuros sacentās U-10 (2007. g. dz. un jaunāki) un U-11 (2006. g. dz.) vecuma grupu zēnu komandas.
Mazie basketbolisti sacentās basketbola elementu stafetē, kā arī aizvadīja vairākas spēles ar zemajiem groziem (260-270 cm) ar 5. izmēra bumbām.
Ne reizi vien gadījās, ka mazajiem basketbolistiem sajuka, kurā grozā jāmet bumba, bet kurš jāaizsargā, tāpēc spēļu rezultātiem nebija lielas nozīmes – balvas saņēma pilnīgi visi dalībnieki.
25. oktobrī U-10 vecuma grupā Madonas BJSS/Ērgļu komanda (I. Teteris) uzvarēja Rēzeknes "Ezerzemi" ar 30 : 28, zaudēja "Rugājiem" (25 : 41) un "Līvāniem" (39 : 57). Madonas komanda (A. Beķeris) uzvarēja "Rugājus" (49 : 34), bet sekoja zaudējums "Līvāniem" (49 : 57).
Pirmo basketbola iespaidu izjušanas dēļ tika veidota komanda no jaunākiem spēlētājiem komandā "Madona 2". Jāsaka, ka te sākas pirmās grūtības, jo, aicinot trenēties basketbolā 1. un 2. klašu zēnus, atsaukušies tikai seši. Ļoti žēl, bet komandā jāpiedalās vismaz astoņiem spēlētājiem. Komanda gan spēlēja pret "Madona 1", "Rugāji", "Ezerzeme", iepazinās ar stafetēm un basketbolu, saņēma balvas, bet kāds būs 1.-2. klases puišu komandas nākotnes ceļš ejams, ja neatradīsies zēnu papildinājums.
26. oktobrī U-11 vecuma grupā Madonas BJSS/Ērgļu komanda (I. Teteris) zaudēja "Gulbenei" (31 : 51), bet sekoja uzvara pār Madonas/Cesvaines komandu (46 : 41) un "Aizkraukli" (37 : 29). Komanda "Madonas BJSS/Cesvaine" (Dz. Tonnis) godam debitēja savās pirmajās sacensībās; tiesa, vēl pie uzvarām netika, jo ar 32 : 56 zaudēja "Alūksnei", ar 27 : 57 – "Gulbenei", ar 41 : 47 piekāpās Madonas/Ērgļu komandai. Komanda "Madona" (A. Beķeris) zaudēja "Līvāniem" (42 : 59), bet sekoja uzvara pār "Balviem" (52 : 44) un Rēzeknes "Ezerzemi" (52 : 44).
Paredzams, ka šosezon "Kāruma" kausa izcīņas turnīri vēl notiks 2017. gada 3. un 4. janvārī, 14. un 15. martā, bet finālturnīrs paredzēts 1.-4. jūnijā.
Protams, ne tikai organizējot pasākumus "Basketbols aicina", bet visu laiku Madonas BJSS basketbola nodaļa ļoti gaida jaunu basketbolistu pieteikšanos uz treniņiem basketbolā, īpaši 1., 2., 3. un 4. klases zēnus.
Paldies jaunajiem spēlētājiem, tiesnešiem, tiem, kas palīdzēja organizēt, un pateicos tiem vecākiem, kuri atbalstīja savu jauno spēlētāju ierašanos sacensībās un arī atbalstīja tribīnēs. Tas jaunajiem zēniem ir ļoti svarīgi un ļoti nepieciešams.