27. un 28. februārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notika jau 45. ziemas čempionāts Latvijā vieglatlētikā pieaugušajiem. Madonas novadu pārstāvēja četri atlēti, izcīnot četras medaļas.
Latvijas čempionāta zelta medaļu izcīnīja Jānis Vanags augstlēkšanā ar lielisku rezultātu 2,14 m. Visus pieteiktos augstumus (2,00; 2,06; 2,10; 2,14 m) Jānis pārvarēja ar pirmo mēģinājumu. Tika pieteikts nākamais augstums – 2,22 m, bet tas šoreiz nepakļāvās. Kā atzina Jānis, ir radusies motivācija un apjausma, ka varētu mēģināt Rio Olimpisko spēļu normatīvu izpildīt. Lai izdodas!
Divas čempionāta medaļas ieguva Jānis Razgalis, attiecīgi sudraba – 800 m skrējienā (1.54,03) un bronzas – 1500 m skrējienā (3.59,43). Vēl bronzas godalgu izcīnīja Edgars Eriņš kārtslēkšanā ar rezultātu 4,25 m. Arī Edgara mērķi ir ļoti augsti un saistīti ar Olimpiskajām spēlēm – ziemas sacensībās netrakot, bet mērķtiecīgi gatavoties vasaras sezonai un normatīva izpildei desmitcīņā.
Vērtīgu pieredzi pieaugušo čempionātā krāja jaunietis Salvis Krusietis, viņam 14. vieta 400 m skrējienā ar jaunu personisko rekordu telpās – 53,44 sek.
Apkopojot rezultātus 2016. gada Latvijas ziemas čempionātos visās vecuma grupās, Madonas jaunie vieglatlēti kopā ir izcīnījuši 18 medaļu (5 zelta, 4 sudraba, 9 bronzas). Vēl piesummējot mūsu veterānu veikumu, kopā novadam ir 15 medaļu (8 zelta, 2 sudraba, 5 bronzas). Kopā uz goda pjedestāla esam kāpuši un Madonas vārdu dzirdējuši 33 reizes. Liels paldies mūsu sportistiem par cīņassparu, treneriem par darbu un vadībai par finansiālu atbalstu.