Sestdien, 3. septembrī, uz Jēkabpils Lūša kausu izcīņu pulcējās gandrīz visi spēcīgākie Latvijas dambretisti. Neiztrūka arī visi trīs Latvijas lielmeistari, kuri sadalīja godalgotās vietas, – Guntis Valneris, Guntars Purviņš un Antra Valnere.
Veiksmīgi cīņas 50 dalībnieku konkurencē aizvadīja Jāzepa Juhneviča dēls Maigonis Juhnevičs. Atpaliekot tikai par vienu punktu no līderu trio, ar vienīgo zaudējumu uzvarētājam, viņš ieņēma vietu vadošo desmitniekā. Ar vietu otrajā desmitā samierinājās viņa tēvs. Sekmīgi cīnījās Jāzepa Juhneviča audzēkne Amanda Švirkste, ieņemot vietu trešajā desmitā un saņemot kausu par iegūto trešo vietu jauniešu grupā starp 28 konkurentiem. Mazāk veiksmīgi cīnījās šā raksta autors, samierinoties ar iegūtajiem 7 punktiem.
Jau sestdien, 10. septembrī, dambretisti tiek gaidīti Degumniekos, kur 10. gadu notiks sacensības – starptautiskais Jāzepa Juhneviča godināšanas dambretes turnīrs.
MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
6.09.2022.