Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kad dambretes sezona jau pusē

MĀRTIŅŠ ŠULMANIS

Autors • 04.02.2019.

Burtu lielums

Dambrete kā sporta veids pieskaitāms ziemai, tāpēc varam teikt, ka tā jau pusē, jo sākas rudenī un beidzas aprīlī. Madonas novadā pusgada laikā notikušas vien divas sacensības, bet pēdējo četru mēnešu laikā – nevienas, ja neskaita skolēnu seriāla piecas kārtas. Nav brīnums, ka dambrete nonākusi pabērna statusā un tai nav lomas arī "Sporta laureātu" pasākumā. Tāpēc dambretisti, lai kaut cik uzturētu sportisko formu, spiesti atsaukties kaimiņu gulbeniešu uzaicinājumam kuplināt viņu rīkotos pasākumus.

Daļa Madonas novada dambretistu (20) to izmantoja, ceļojot uz Gulbeni, lai pilsētas sporta centrā piedalītos Gulbenes novada atklātā dambretes čempionāta seriāla pirmajā kārtā 64 lauciņu dambretē. Tā kā vienlaicīgi notika arī pilsētas čempionāts (arī šautriņu mešanā un novusā), sporta centrs bija ļaužu pils. Kolektīviem ieskaites bija jāgūst arī dambretē, tāpēc arī vietējo dambretistu skaits dubultojās, un dalībnieku kopskaits sasniedza 40. Bet labākajiem bija iespēja tikt pie medaļām. Sacensību sākums gan tika atlikts uz vienu stundu un jāizspēlē bija deviņas kārtas, kuru izcīņai tika atvēlētas vien trīs stundas, tāpēc cīņas "ātrajā" dambretē (pa 10 minūtēm katram uz vienu partiju) bija spraigas, bet bieži vien arī kļūdainas.

Kad cīņas bija galā, 24 kungi un jaunieši, kā arī 16 dāmas un jaunietes varēja atviegloti uzelpot un uzzināt savas ieņemtās vietas. Par Gulbenes pilsētas čempionu šoreiz pārliecinoši kļuva Dzintars Znots, gūstot uzvaras septiņās cīņās. Par pāris punktiem atpalika vēl divi gulbenieši – Andrejs Ābelīte un Jānis Bokalders, kuriem ar tikai punkta atstarpi sekoja "ēnas" – kungu kvartets: Mārtiņš Šulmanis (Saikava), Jānis Ļoļāns (Jaungulbene), Voldemārs Pērkons (Gulbene) un Dzintars Vilciņš (Kusa). Augsto astoto vietu dalībnieku kopējā konkurencē izcīnīja un zelta medaļu saņēma Liezēres jauniete Signe Lāsma Strazdiņa, ar labāku koeficientu apsteidzot madonieti Ilzi Priedīti (abām pa 12 p.). Pirmo desmitnieku šoreiz noslēdza Gulbenes novada pašreizējais čempions Jāzeps Juhnevičs (Dzelzava). Sekmīgi cīņas aizvadīja un vietas otrajā un trešajā desmitā ieņēma Mudīte Putniņa (bronza dāmām) – Jaungulbene, kā arī Jānis, Jēkabs, Terēze Stepiņi, Ivars Strupausis, Vineta Mikoviča, Sintija un Sandra Briedes, Madara Prodniece (visi no Liezēres), kā arī Dzelzavas skolēni Amanda Švirkste, Dina Juhneviča un Raivo Gļeba.
Čempionāta otrā kārta (simtlauciņos) ieplānota Gulbenē tikai 9. martā, jo februāra sākumā labākie dambretisti – skolēni – dosies uz republikas skolēnu pusfināla sacensībām Liepupē. Bet maz ticams, ka Gulbenē uz simtlauciņu kārtu būs kaut vai puse no šiem 40.
Jau 16. februārī Meirānu tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece visus laipni gaidīs uz ikgadējo Lubānas novada atklātā dambretes čempionāta medaļu izcīņu, bet 24. februārī pulksten 11 uz sacensībām Liezēres pamatskolā ciemiņus uzņems Liezēres dambretisti, iepriekšējā dienā gan cīnoties novada skolēnu čempionāta seriāla 6. kārtā Madonas vidusskolā.


05.02.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px