21. un 22. septembrī sezonu uzsāka U-12 (2008. g. dz.) un U-13 (2007. g. dz.) basketbolisti.
No septembra līdz oktobra beigām U-12 un U-13 jaunajiem basketbolistiem sākas LJBL sacensību 1. kārta, kuras laikā jāizspēlē ar visām 12 Austrumu komandām. 1. kārtā komandas tiek sadalītas četros reģionos – Austrumi (A), Centrs-Austrumi (CA), Centrs-Rietumi (CR) un Rietumi (R). Austrumu un Rietumu reģionos komandas tiek iedalītas pēc ģeogrāfiskā principa, bet CA un CR reģionos – pēc U-12 grupas rezultātiem 2018./2019. gada sezonā (CA spēlē 1., 4., 5., 8. vietas ieguvēji utt., CR spēlē 2., 3., 6., 7. vietas komandas utt.). Katrā reģionā komandas izspēlē vienu apli –
katrs ar katru. 2. kārtā pēc pirmās kārtas rezultātiem komandas tiek sadalītas divos reģionos – Austrumi (A un CA) un Rietumi (R un CR). 3. kārtā katrs astoņnieks izspēlē 1. posma turnīru. Sacensības notiek pēc formulas 2 + 2 (1. dienā notiek 2 spēles grupā, 2. dienā – 1 spēle grupā un spēle par vietu). 4. kārtā katrs piecnieks izspēlē 3 posmus. Uz katru nākamo spēļu posmu katra piecnieka divas vājākās komandas mainās ar nākamā piecnieka divām stiprākajām komandām.
21. septembrī Madonas sporta centrā U-12 komandai nācās zaudēt Cēsu zēniem ar rezultātu 38 : 52 (H. Justs – 10 p., V. R. Strumpe – 6 p., A. Vasilaki – 6 p.), bet vēlāk sekoja uzvara pār Limbažu/Salacgrīvas komandu ar rezultātu 51 : 23 (V. R. Strumpe – 9 p., H. Justs – 7 p., K. Dūdums – 6 p., M. Lībors – 6 p., K. A. Vītols – 6 p., V. Ducens – 6 p.). U-13 komanda, kuras sastāvā bija tikai trīs madonieši, viens cesvainietis un pieci Ivara Tetera trenētie audzēkņi, zaudēja spēcīgajai Cēsu komandai ar rezultātu 38 : 64 (S. D. Lietavietis – 13 p., R. Antulis – 7 p., J. Liepiņš – 6 p., V. Rešņa – 5 p.). Pret Cēsu komandu mūsējie izskatījās kā gadu jaunāki. Cēsnieku komandā bija puiši ar vareniem auguma parametriem un saspēles vadītāja postenī – jaunākais no brāļiem Kuruciem. Šī bija laba spēle, lai gūtu nepieciešamo pieredzi un saprastu nākotnes virzienu.
22. septembrī spēles aizvadījām Jēkabpilī. U-12 komandai izdevās izcīnīt uzvaru spēlē pret Jēkabpils komandu ar rezultātu 53 : 33 (H. Justs – 11 p., K. Dūdums – 10 p., V. Ducens – 8 p., A. Mikāls – 6 p.) un Daugavpils/Krāslavas komandu ar 44 : 21 (H. Justs – 10 p., K. A. Vītols – 9 p., K. Dūdums – 6 p., V. Ducens – 5 p.). U-13 komanda spēja uzvarēt Jēkabpils/Līvānu komandu ar 49 : 36 (S. D. Lietavietis – 16 p., D. Ludboržs – 14 p., G. Dūdums – 8 p., R. D. Iecelnieks – 6 p.), bet zaudējums Daugavpils/Krāslavas komandai ar 29 : 45 (S. D. Lietavietis – 16 p., R. D. Iecelnieks –
4 p., E. Bukovskis – 3 p.).
2007., 2008., 2009. g. dz. zēnu komandās izjūtam spēlētāju trūkumu, tāpēc zēni laipni aicināti uzsākt treniņus basketbolā.
U-12 un U-13 komandām 1. kārtas nākamās spēles notiks jau septembra beigās, bet skolēnu oktobra brīvlaikā sāksies tradicionālās jaunāko zēnu turnīra „Baltais kauss" 1. posma sacensības, kurās pirmo spēļu pieredzi gūst U-11 (2009. g.) un U-10 (2010. g.) dzimušie zēni. Protams, arī šo vecumu zēnus ļoti gaidām sākt trenēties basketbolā pie trenera M. Sokolova (U-10) un trenera A. Beķera (U-11).
24.09.2019.