2. janvārī jauno gadu basketbolā Latvijā ievadīja "Minikausa" izcī-ņas turnīri U-10 vecuma grupā.
Madonā, Cēsīs, Mārupē, Saldū un Rīgas sporta zālēs mazie basketbolisti otrā posma sacensībās turpināja demonstrēt basketbola tehnikas elementus stafetēs, parādīja savu fizisko sagatavotību un guva oficiālo spēļu pieredzi. Sacensībām U-10 grupā pavisam bija pieteiktas 11 meiteņu un 42 puišu komandas. Madonā sacentās piecas komandas. No pulksten 9 līdz pat 19 mazie basketbolisti aizvadīja 10 spēles.
VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sacensības skolēnu brīvdienās pašiem mazākajiem spēlētājiem rīko jau septīto gadu, katrā posmā pulcējot vairāk nekā tūkstoti dalībnieku.
Rezultāti šajā posmā jau bija cerīgāki, bija vērojams progress gan tehnikā, gan fiziskajā sagatavotībā, gan komandu komplektācijā.
Vislabāk šajā posmā izskatījās komandas "Līvāni", Rēzeknes "Ezerzeme" un "Madona-1". Priecē Madonas BJSS/Ērgļi komanda, kas ļoti labi aizvadīja spēli pret Līvānu komandu. Jāuzslavē arī "Madona-2" komanda – par izturību un sastapšanos ar izpratni par basketbolu kā spēli, par tehnikas apvienošanu ar fizisko sagatavotību.
Paldies spēlētājiem – visiem zēniem, tiesnešiem, medmāsiņai, Madonas sporta centra kolektīvam un vecākiem par līdzjušanu un atbalstu tribīnēs.
Treneris Agnis Beķeris basketbola nodaļā turpina pulcēt 2006., 2007., 2008., 2009. gadā dzimušos zēnus, kuri vēlas trenēties un iemācīties spēlēt basketbolu. Treneris Arvis Grunte gaida 2004., 2005. gadā dzimušos zēnus.