1. un 2. jūnijā Rīdzenes, Juglas, O. Kalpaka RTDP sporta zālēs, "Elektrum" Olimpiskajā centrā un Salaspils sporta namā notika tradicionālā jaunāko vecuma grupu basketbola turnīra „Baltais kauss" finālposms.
Turnīrā "Baltais kauss" piedalījās U-10 (2008. g. dz. un jaunāki) vecuma grupas zēni. Madonas BJSS komandu šogad veido Madonas un Ērgļu zēni.
Mazie basketbolisti sacentās basketbola elementu stafetē, kā arī aizvadīja vairākas spēles uz zemajiem groziem (260-270 cm) ar 5. izmēra bumbām. Spēles risinājās 4 × 7 minūtes. Komandā nedrīkstēja būt mazāk par astoņiem spēlētājiem. Katram spēlētājam bija jāizlaiž vismaz viena ceturtdaļa. Jaunākajiem – U-10 grupā – katrā komandā vienlaikus laukumā varēja būt četri spēlētāji.
Vispirms tika izspēlētas grupu spēles. Madonas jaunie basketbolisti pirmajā dienā sacentās Juglas sporta zālē, pirmajā spēlē zaudēja komandai "Jugla A" (32 : 57), otrajā – Jūrmalas komandai (39 : 57), bet cīņā par 3. vietu grupā sekoja uzvara pār Cēsu komandu (35 : 32).
Finālspēles aizvadījām Rīdzenes sporta zālē. Pirmajā dienas spēlē tika izcīnīta uzvara pār BJBS "Rīga"/Pārdaugava komandu (41 : 39), kas ļāva turpināt cīņas par 17.- 20. vietu 32 komandu konkurencē. Otrajā dienas spēlē atzinām Iecavas komandas pārspēku (39 : 56), trešajā spēlē – zaudējums arī DSN komandai (31 : 44).
Šogad sekmīgi aizvadīti visi četri „Baltais kausa" posmi. Divi posmi notika Madonā, viens – Rēzeknē, fināls – Rīgā. 32 komandu konkurencē ieņemta 20. vieta, kas šobrīd ir atzīstams rādītājs. Kopā visos posmos šajā vecuma grupā šogad sacentās 63 komandas. Dažiem šīs bija pirmās oficiālās sacensības, kurās gūta pirmā spēļu pieredze.
Komandā spēlēja: Jēkabs Saliņš, Kārlis Augusts Vītols, Varis Rodrigo Strumpe, Adriels Vasilaki, Haralds Justs, Artūrs Ivanovs, Aleksandrs Kohans, Viesturs Ducens, Artūrs Mikāls, Maksimiliāns Haase, Kārlis Dūdums, Tots Olivers Olte, Oto Strazdiņš.
Madonas BJSS U-10 (2008. g. dz. un jaunāki zēni) joprojām aicina piebiedroties komandai un sākt aktīvi trenēties basketbolā.
12.06.2018.