Jātnieku sporta gadskārtējās sacensības "Cesvaines kauss", kas norisinājās pagājušajā sestdienā Cesvaines stadionā, pulcēja interesentus no malu malām. Jātnieku sporta klubs "Pakavs" bija parūpējies, lai tie būtu svētki gan dalībniekiem, gan visiem apmeklētājiem. "Cesvaines kausu" un lielo naudas balvu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Laila Bergsone ar zirgu Carē no Valmieras JSK "Mustangs".
Cesvaines stadions kārtējo reizi bija piedzīvojis "brīnumainās" pārvērtības, kļūstot par šķēršļu pārvarēšanas arēnu, kas saposta aizraujošām sacensībām. Kā jau svētkos – ziedi, mūzika, pa vidu – skaisti Cesvaines pašdarbnieku priekšnesumi, bērniem – vizināšanās ar ponijiem, saldējums, piepūšamās atrakcijas, bet galvenā uzmanība – jātniekiem un zirgiem. Starp viņiem – gan jaunie jātnieki, gan jau ar gadu desmitos mērāmu pieredzi. Arī daudziem zirgiem šīs bija pirmās sacensības. Kopumā diena, kaut karsta, bija izdevusies.
Piecos maršrutos ar dažādu šķēršļu augstumu skatītājiem bija dota iespēja vērot jātnieka un zirga tandēmu, kopīgu neatlaidīgu treniņu rezultātu, savstarpēju saprašanos, veiksmīgus lēcienus, kā arī pa kādai kļūmei, kas maksā izslēgšanu un kalpo par mācību turpmākajai pieredzei. Arī šis sporta veids ir ar stingriem noteikumiem, ne tikai ārēji skaists – ar atlētiskiem jātniekiem un jātniecēm baltām apkaklītēm, baltās biksēs, garos melnos zābakos un steku rokās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.08.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto