To, ka arī sportā nekas nav kā akmenī iecirsts, īpaši pirms Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā, un situācijas, cilvēciskās emocijas, reakcijas, arī fakti mainās pa dienām, apliecina aizvadītā nedēļa, sekojot līdzi korekcijām pirms tam izveidotajā Latvijas distanču slēpotāju olimpiskajā komandā.
Latvijas distanču slēpošanas saimē pirms Pekinas Olimpiskajām spēlēm uzvirmojušas spēcīgas emocijas par to, kāpēc kāds dalībnieks ir vai nav iekļauts komandā. Vienā situācijā palīdzība pat meklēta Valsts policijā, Latvijas Slēpošanas federācijā (LSF) vairākas reizes tikās, lai pieņemtu vai mainītu lēmumu. Tāpat sportisti tika aicināti ievērot sporta ētikas kodeksu, jo citu cieņas aizskaršana jebkādā veidā nav atbalstāma rīcība.
Savu kvotu pazaudē Indulis Bikše
19. janvāra "Starā" sporta lappusē rakstīju, ka Olimpiskajām spēlēm no Madonas gatavojas trīs distanču slēpotāji – Kitija Auziņa, Raimo Vīgants un Indulis Bikše, bet 23. janvāra vakarā ir tapis zināms, ka LSF ārkārtas sēdē nemaina lēmumu, kāds bija par otrās kvotas pagarināšanu. Līdz ar to otrā slēpotāju kvota vīriešiem ir piešķirta Robertam Slotiņam.
Vēl pagājušās nedēļas sākumā Latvijas kvotas vīriešiem tika piešķirtas vadošajam slēpotājam vīru konkurencē Raimo Vīgantam un Indulim Bikšem, taču vēlāk vairāku apstākļu ietekmē tika pieņemts lēmums atlikt otrās kvotas piešķiršanu. Kā skaidro LSF, Indulim Bikšem kvota nav piešķirta par nepatiesu ziņu sniegšanu presē un LSF tēla graušanu. Slēpotāja komandai ar LSF nav veidojusies saruna, un, kā ziņoja laikraksts "Latvijas Avīze", par pēdējām domstarpībām finanšu jautājumos sportista tēvs un treneris Zintis Bikše vērsies policijā. Savukārt pats I. Bikše pret lēmumu iebildis Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) cerībā, ka varēs atgūt sākotnēji piešķirto kvotu. LOK jau vairākas reizes ir paziņojusi, ka visu lēmumu pieņemšanā uzticas sporta veidu federācijām, bet ceturtdien, 20. janvārī, sociālajos tīklos LOK pavēstīja, ka piektdien Izpildkomitejas sēdē tiks uzklausīta gan LSF vadība, gan Induļa Bikšes treneris un pārstāvis Zintis Bikše. Pēc tam arī tiks pieņemts lēmums par pēdējo slēpošanas kvotu Pekinas Olimpiskajās spēlēs. Visi pieci sanāksmes pārstāvji balsoja par labu Robertam Slotiņam. Pamatojums – jau izskanējušais – nesaprašanās ar Induli Bikši par finanšu jautājumiem un Latvijas Slēpošanas federācijas tēla graušana presē.
Distanču slēpošanas piektā kvota sievietēm
Lielu ažiotāžu izraisīja biatlonistes Baibas Bendikas sākotnējā neiekļaušana arī distanču slēpotāju komandā, lai gan viņa parādīja labu rezultātu atlases laikā.
LSF valde sākotnēji izvēlējās Baibu Bendiku slēpotāju komandā neiekļaut, jo tas apdraudētu stafetes komandas startu – iepriekš medijos viņa bija paudusi stingru vēlmi startēt tikai 30 km disciplīnā, arī pēdējā nedēļā pirms atlases noslēgšanās LSF bija informējusi tikai par startu 30 km disciplīnā. Pirms LSF valdes sēdes, kurā apstiprināja sastāvu Pekinas Olimpiskajām spēlēm distanču slēpošanā, Latvijai bija četras kvotas. 18. janvāra vakarā LSF valde saņēma informāciju, ka pēc starptautisko kvotu pārdales Latvijai ir piešķirta piektā kvota sieviešu komandai. Līdz ar to LSF valde apstiprināja dalībai distanču slēpošanas komandā Baibu Bendiku, kas dos viņai iespēju piedalīties gan biatlonā, gan distanču slēpošanā (30 km disciplīnā, skiatlonā un arī stafetes komandā, ja būs tāda nepieciešamība). LSF valdes sanāksmē tika apsvērtas divas kandidātes – Baiba Bendika un Annija Keita Sabule. No vienas valsts Olimpiskajās spēlēs vienā disciplīnā var startēt tikai četras valsts pārstāves, un līdz šim komandā iekļautās sportistes aizpilda šādas disciplīnas – sprints F, vidējā distance C, stafete, komandu sprints C. Atlases rangā vairākas sportistes uzrādīja labāku rezultātu.
Olimpiskajā komandā iekļautas distanču slēpotājas sieviešu konkurencē: Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Estere Volfa un Baiba Bendika.
25.01.2022.