Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Izcīnītas 23. “Cēsu kausa” uzvarētāju trofejas

AGNIS BEĶERIS, treneris

Autors • 20.01.2020.

Izcīnītas 23. “Cēsu kausa” uzvarētāju trofejas
Burtu lielums

No 10. līdz 12. janvārim 23. reizi norisinājās starptautiskais basketbola turnīrs bērniem "Cēsu kauss".

Spēles notika trīs vecuma grupās zēniem un vienā vecuma grupā meitenēm. Piedalījās 34 komandas, tostarp 7 no Igaunijas, 1 no Lietuvas un 2 no Krievijas.

Sporta kompleksā notika spēles 2011. g. dz. zēniem, 2009. g. dz. zēniem un 2008. g. dz. zēniem, bet sporta namā spēlēja 2009. g. dz. meitenes.
Vienmēr uz "Cēsu kausa" turnīru devušies Madonas BJSS basketbolisti. Šogad Madonas BJSS šajā turnīrā piedalījās jau 20. reizi.
U-12 (2008. g. dz.) vecuma grupā piedalījās 8 komandas. Madonas BJSS U-12 komanda turnīrā zaudēja BS "Ogre" ar rezultātu 26 : 52, Paņevežy KKSS komandai – ar 16 : 65, Ādažu BJSS vienaudžiem piekāpās ar rezultātu 13 : 48, Cēsu SS – ar 17 : 40. Toties tika pie uzvaras spēlē par 7. vietu pār Talsu NSS vienaudžiem ar rezultātu 40 : 30. Par turnīra labāko spēlētāju komandā tika atzīts Haralds Justs. Komandā spēlēja: H. Justs, J. Vazetiu, J. Saliņš, M. Zuzjaks, V. Ducens, D. Kaščjuks, M. Lībors, K. A. Vītols, V. R. Strumpe un A. Vasilaki.
U-11 (2009. g. dz.) vecuma grupā sacentās 10 komandas. Madonas BJSS komanda savā apakšgrupā izcīnīja 1. vietu, uzvarot Talsu NSS (38 : 18), Tartu Kalev (Igaunija) komandu (39 : 10), Cēsu pilsētas SS puišus (24 : 20) un BS "Rapla" vienaudžus (27 : 23). Otrā apakšgrupā cīnījās KK Hito (Igaunija), Valmieras BJSS, Sanktpēterburgas, Jelgavas BJSS, BK "Ķekava" un Valmieras BJSS komandas.
Finālā mūsu pretinieki bija BK "Ķekava". Spēle bija ļoti interesanta, spēles galarezultāts jeb uzvarētājs nebija skaidrs līdz pat beidzamajam Madonas BJSS jauno spēlētāju 3 punktu metienam pēdējās sekundēs. Šoreiz veiksme pagrieza muguru, jo beidzamais metiens nebija precīzs, un, spēles beigu signālam skanot, rezultāts vēstīja 27 : 29 par labu BK "Ķekava".
Katrs turnīrs ir vajadzīgs, noderīgs, interesants, bet šoreiz tas bija arī emocionāli bagāts. Puiši nespēja samierināties jeb pieņemt, ka izcīnīta 2. vieta, un 10 minūtes līdz apbalvošanai visi kā viens izplūda pārdzīvojumu asarās. Nekas – "bez rūdīšanās no dzelzs netiek pie tērauda". Turpināsim divreiz nedēļā trenēties visā laukumā (pārējās reizes – vienā pusē zāles), meklēsim talantus un jaunus komandas biedrus, meklēsim iespējas progresēt, un, ja nesanāks pašiem kā komandai, tad atsevišķiem spēlētājiem jau ir piedāvājumi pastiprināt citu pilsētu komandas turnīros.
Par turnīra labāko spēlētāju komandā tika atzīts Kārlis Dūdums. 23. "Cēsu kausā" sudraba medaļas izcīnīja: V. R. Strumpe, A. Vasilaki, A. Mikāls, R. Liepiņš, A. Platačs, T. O. Olte, D. Millers, K. Dūdums un superčaļi – gadu jaunākie D. Čevers un O. Strazdiņš.
Cerēsim, ka atradīsies vēl kāds kaut kur "noslēpies" basketbolu trenēties gribošs 2009., 2008. g. dz. puisis, jo Latvijas Jaunatnes basketbola līgā par abiem dzimšanas gadiem kopā sanāk tikai viena komanda, bet turnīrā var piedalīties katra dzimšanas gada komanda ar 8 puišiem.
Paldies visiem spēlētājiem, vecākiem, Madonas BJSS un BK "Madona"!


21.01.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px