Ziemīgos apstākļos, arī ar vēju un sniegputeni, nebūt ne vieglām trasēm sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" 8. februārī norisinājās "DION Sportlat balvas 2015" pirmais posms – tautas slēpojums "Madona".
Kā jau organizatori iepriekš bija uzsvēruši, šī ir Sportlat izturības sporta veidu sacensību desmitā sezona. Sacensībām ar devīzi "Izaicini sevi un piedalies!" bija pieteikušies ap 300 dalībnieku.
Garāko distanci (28,5 km) izvēlējās 78 slēpotāji, no tiem lielākā daļa bija sportisti. Visu distanci pirmais slēpoja Arvis Liepiņš, taču dažus kilometrus pirms finiša viņu apsteidza Leonīds Kornijenko no Minskas, kas uzrādīja labāko rezultātu (1:22:39.60). Arvim – otrs labākais rezultāts (1:23:14.65), trešajā vietā – Kārlis Vanags no Talsiem (MySport). Dāmu slēpojuma kopvērtējumā uzvarēja Laima Klauža no Carnikavas (1:46:35.90), otrajā vietā – Ļubova Pavļukova no Daugavpils (1:50:35.40), trešajā – Ieva Mauliņa (izturiba.lv). Savā vecuma grupā Zinaīda Rācenāja – 2. vietā, Vilnis Ķūrens – 2. vietā.
22 km distancē uzvarēja Madonas BJSS slēpotājs Raimo Vīgants (1:08:29.30), bet sieviešu slēpojumā labākā bija Inese Zvirgzdiņa no Pļaviņām (1:20:07.60). 8,5 km slēpojumā 1. vietā – abi Madonas BJSS slēpotāji – Ilvars Bisenieks (0:27:33.35) un Elizabete Paura (0:34:15.00), otrajā vietā – Niks Saulītis, trešajā – Kima Krūmiņa (abi no Madonas BJSS). S30 grupā 2. vietā ierindojās Renāte Rācenāja ("Mežmalas MTB"). SV grupā uzvarēja Baiba Broka no Rīgas, bet VV grupā – Marģers Smudzis (Optika), S50 grupā – Rita Latkovska no Varakļāniem.
Šajās sacensībās daudz varēja vērot jauno slēpotāju 12 gadu grupā, kur 2,2 km distancē par uzvarētājiem kļuva Samanta Krampe un Bruno Krampe no SS "Arkādija". Labiekārtotā sporta bāze "Smeceres sils" un slēpošanas tradīcijas daudzās ģimenēs mudina distanču slēpošanai pievērsties arī savus bērnus.
Arī Sportlat bērnu sacensībās varēja just sacensību garu un vēlmi cīnīties par uzvaru. 300 m distancē 1. un 2. vietu ieguva jaunākās dalībnieces – Lāsma Beķere (Madona) un Dārta Šķēle (AC "Sports"). Bērnu sacensībās vislabāko sniegumu parādīja daudzi, viņu vidū pārsvarā madonieši. 300 m-500 m distancē savā vecuma grupā 1. vietā – Lāsma Beķere, Madara Žuka, Madara Veckalniņa, Teodors Šampiņš (Rīga), Rainers Upenieks, 2. vietā – Dārta Šķēle, Ance Upeniece, Ance Dorotkina, Martins Arama, Alekss Škaļikovs, Dāvis Vintišs, 3. vietā – Tīna Tirzmale, Linda Kaparkalēja, Mārtiņš Janovskis, Bruno Bīrītis. Mazajiem slēpotājiem tika piemiņas medaļas, bet tiem, kas tika aicināti uz goda pjedestāla – kausi. Pieaugušo grupās uzvarētājam balvā bija dāvanu karte, 1.-3. vietas ieguvējiem – kausi, DION vitamīni.
Kā atzina vairums uzrunāto sportistu, par tautas slēpojumu šīs sacensības bija grūti nosaukt, jo trase bija sarežģīta, prasīja daudz spēka, lai nepadotos un veiktu distanci līdz galam. Noslēpojot šo smago trasi, sportisti noteikti varēja lepoties ar savu izturību. Sportistiem ir likums – cīnīties ar sevi līdz finišam, kas bija iespējams ne bez treniņa un stipras veselības. Katrs dalībnieks, kurš finišēja, saņēma arī piemiņas medaļu. Slēpojuma rīkotāji bija parūpējušies arī par enerģijas dzērienu un spēcinošo auzu putru.
Nākamais "DION Sportlat balvas 2015" izcīņas posms norisināsies 28. februārī Alūksnē (tautas slēpojums).
Rezultāti pieejami www.sportlat.lv.