Olimpisko spēļu kandidāts un pagājušajā sezonā "Tour de ski" pēdējā posmā pret kalnu trīsdesmitniekā tikušais madonietis Indulis Bikše atklāja sezonu ar dalību FIS sacensībās Somijas pilsētā Sāriselkā. Pagājušās nedēļas nogalē mūsu labākais distanču slēpotājs piedalījās sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā, kas norisinājās pazīstamajā Somijas ziemeļu puses slēpošanas centrā Kūsamo.
Sāriselkā visos trijos startos Indulis ieguva zem 100 FIS punktiem, apsteidzot arī dažus elites slēpotājus.
– Šie bija tādi ieskriešanās mači pirms Pasaules kausa posma Kūsa-mo, – dalību FIS sacensībās Sāriselkā raksturo Indulis Bikše. – Šoreiz atbraucu vēlāk uz Somiju – sešas dienas pirms Sāriselkas. Vēl aizvien tiek veikts apjoma darbs, jo sezona ir gara, un šis ir laiks, kad vēl ir jāvāc kilometri, nevis aktīvi jāstartē, – skaidro trenera Zinta Bikšes dēls un audzēknis. – Klasikā starti izdevās labāki, jo biju vairāk treniņos slēpojis klasikā. Tas arī tāpēc, ka šosezon ir diezgan daudz startu klasiskajā solī. Pēc augstkalnes sanāca nedēļa bez sniega. Tā tāda atšķirība no pagājušā gada, jo tad veicās, ka Latvijā bija sniegs un sanāca bez pārtraukumiem slēpot un trenēties. Sacensības tomēr ir labākais treniņš, un pirms Pasaules kausa noteikti nepieciešams, lai ieskrietos. Klasikā jutos labāk nekā pērn. Slidsolī jutu, ka trūka kilometrāžas uz sniega un ātruma darba tieši slidsolī.
– Kā vērtē savu sezonas atklāšanas sniegumu?
– Grūti pateikt. Visi, šķiet, nobrauca apmēram savā līmenī. Činzovs parasti ir spēcīgs sezonas sākumā un arī iebrauc Pasaules kausa punktos. Parasti viņš ar baltkrieviem līdzīgi konkurē, šoreiz bija nedaudz priekšā, tāpēc arī ievērojām (precīzi neatceros, bet varētu būt 1 sek.). Braucienā biju par 3 sekundēm ātrāks nekā kvalifikācijā. Kalnā apdzīt nevarēju, un finiša taisne bija īsa un uzreiz pēc nobrauciena. Ja tiktu tālāk, turpinātu, kaut vai treniņa pēc, jo zinu, ka Rukā būs sprints klasikā.
Vēl vākšu kilometrus, jo izskatās, ka Latvijā vēl nebūs sniega pēc Pasaules kausa. Ātruma darbs bija sacensībās Sāriselkā, un domāju, ka tagad jau būs vieglāk. Nevaru prognozēt, kādi būs konkurenti un kā viņiem slīdēs slēpes. Ceru nobraukt zem 100 FIS punktiem, līdzīgi kā FIS sacensībās. Vajadzētu būt arvien labākā formā.
28.11.2017.