Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

IBU Eiropas junioru čempionātā Hohfilcenē

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 18.03.2020.

IBU Eiropas junioru čempionātā Hohfilcenē
Burtu lielums

Austrijā Hohfilcenē notikušajā šā gada IBU Eiropas junioru čempionātā biatlonā ieskatu guva arī sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks.

Kā zināms, nākamajā sezonā Eiropas junioru čempionāts biatlonā ieplānots Madonā.

Šobrīd, atgriezies mājās, viņš atrodas veselības novērošanas karantīnā, jo Austrija nu jau iekļauta to valstu sarakstā, pēc kuras apmeklējuma tas ir obligāti.
Eiropas junioru čempionātā biatlonā piedalījās Latvijas komanda, kur dalībnieku vidū bija arī Madonas sportisti – Ieva Pūce, Edgars Mise, Madonas BJSS audzēkne Līva Šahno, bet slēpju servisā tika iesaistīts Arvis Liepiņš.
Kādu pieredzi varēja gūt starptautisku sacensību organizēšanā?
Par to Gunārs Ikaunieks gatavs stāstīt plaši: – Notika tikšanās ar 2020. gada čempionāta orgkomitejas pārstāvjiem dažādās jomās un orgkomitejas vadītāju Francu Bergeru, kas iepazīstināja ar šī pasākuma organizatoriskajām detaļām. Hohfilcene, protams, ir liels biatlona centrs, un Francs Bergers ir bijis sacensību direktors pat Pasaules kausa posmiem biatlonā. Salīdzinoši ar to Eiropas junioru čempionāts, protams, ir vienkāršāks. Mums lielā biatlona norisē vēl daudz ko mācīties.
Sacensību galvenais sekretārs Manfreds Obertanners sīki iepazīstināja ar race ofisa darbu, kas koordinē orgkomitejas komunikāciju ar komandām, īpaši uzsverot lietas, kas obligātas – jaudīgs ātrs kopētājs, ātrs internets, jo visa informācija tiek izdalīta komandā un to nepieciešams nodrošināt internetā, sacensībām seko līdzi plaša auditorija. Kopējais nepieciešamais cilvēku skaits – vēlams 150-160 personas. Tāpat pārrunājām lietas, kas tiek iedotas no IBU un kas jāsagatavo pašiem, diplomi, balvas. Sacensību dalībnieku kāju numuri nāk no IBU, krekliņnumuri ir mūsējie, uz kuriem iespējamas arī mūsu reklāmas un atbalstītāji.
Sacensībās rezultātu apstrādes pakalpojumus nodrošina IBU kompānija "CV DATA", ar kuru pārstāvjiem tika pārrunātas galvenās nepieciešamās lietas. Protams, daudzas detaļas tiks precizētas, bet atkal skaidrs, ka svarīgs ātrs internets, kā arī telpu apjoms visa inventāra uzstādīšanai.
Tiekoties ar galvenajiem IBU pārstāvjiem, sporta direktoru Felix Bitterling un Arne Eidam (kurš bija arī inspekcijas vizītē Madonā rudenī), tika pārrunāta turpmākā sadarbība pasākuma organizācijā. Ar IBU atbalstu nākamajā rudenī paredzēts testa variantā piegādāt divus jaunus modernus, jaudīgus sniega ražošanas lielgabalus, lai varētu pēc iespējas īsākā laikā saražot mākslīgo sniegu, tāpat IBU piešķirs 60 000 eiro šī pasākuma organizēšanai.
Prieks, ka komandu pārstāvju sanāksmē, sacensībās piedalījās 30 valstu sportisti, IBU amatpersonas aicināja visus uz nākamā gada sacensībām Madonā, informējot par jaunuzbūvēto biatlona šautuvi un plašo stadionu. Arī Madonā, domāju, varēsim sagaidīt vismaz 30 valstu sportistus un apkalpojošo personālu, kas kopā varētu būt ap 500 cilvēkiem.
Katru dienu varējis sekot līdzi sacensību organizācijai, stadiona iekārtojumam dažādās distancēs, šautuves sagatavošanai: – Silto laikapstākļu ietekmē trase pēc junioru startiem sprinta distancē kļuva ļoti mīksta, un pirms meiteņu starta tika pieņemts lēmums stadiona daļu un vienu trases līkumu apstrādāt ar speciālu sāls maisījumu, kas noturēja trasi cietu, un sacensības varēja sekmīgi notikt. Diemžēl, strauji pasliktinoties situācijai Eiropā ar vīrusu "Covid-19", tika atceltas jauktās stafetes un iedzīšanas sacensības. Arī skatītāju tribīnes piesardzības nolūkos bija tukšas.
Vaicāts, kā vērtē situāciju Austrijā šajā sarežģītajā laikā, Gunārs Ikaunieks komentēja: – To varētu raksturot kā ļoti mierīgu, jo nekur nemanīju paniku. Atgriezos ar lidmašīnu, ar reisu no Minhenes, nepiedzīvoju nekādu aizķeršanos. Lidostā varēja redzēt, ka notiek pārkārtošanās, bet neviens netvēra aiz rokas, nelika mērīt temperatūru. Bija izvietoti dezinfekcijas līdzekļi, ko varēja izmantot. Arī veikalā nebija drūzmas un tukšu plauktu. Protams, priecājos, ka esmu laimīgi atgriezies Madonā, bet, atrodoties mājās karantīnā, nekur klātienē nepiedalos. Saziņa notiek pa mobilo telefonu, e-pastu.


18.03.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px