„Ghetto basket" 11. sezonas atklāšanā, spītējot lietum un zemajai gaisa temperatūrai, Rīgā, Grīziņkalnā, notika aizraujošs FIBA „Satellite" kategorijas turnīrs, kurā astoņu valstu komandu konkurencē finālā tik un tā tikās divi Latvijas kvarteti.
„Ghetto basket" – Nauris Miezis, Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš izšķirošajā spēlē uzveica „Ghetto Family", iegūstot ceļazīmi uz „Tinkoff Moscow Challenger". Pro grupā tika pieteiktas astoņu valstu – Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Beļģijas, Spānijas, Ukrainas un Zviedrijas – kopumā 24 komandas. Ceturtdaļfinālā iekļuva trīs Polijas komandas, divas Latvijas un pa vienai Krievijas, Lietuvas un Beļģijas pārstāvei.
13. maijā atklāšanas turnīrā Madonas BJSS piedalījās ar 4 komandām U-11 (2008. g. dz.), U-13 (2006. g. dz.) un U-15 (2004. g. dz.) vecuma grupās. Sezonas atklāšanu krāšņoja mūziķi „Z Kalns", Deniss Stepanovs („Kreisais krasts"), „Brīvrunu projekts", „Sirds swageri", deju grupa „Baroneses", Jānis Aišpurs un Rīgas Doma kora skola. Kopumā pirmajā turnīrā piedalījās 131 komanda.
Pirmajā turnīrā U-11 (2008. g. dz.) puišu komanda (Haralds Justs, Kārlis Augusts Vītols, Mārcis Lībors, Varis Rodrigo Strumpe) aizvadīja apakšgrupas spēles, bet izkļūt no grupas neizdevās.
U-15 (2004. g. dz.) jauniešu komanda (Dāvis Akmans, Daniels Dāvis Začests, Andris Priede) labi cīnījās apakšgrupā, bet zaudēja 1/8 finālā.
U-13 (2006. g. dz.) jauniešu komanda (Toms Gulbis, Kristofers Pauls Pātaga, Rainers Dominiks Iecelnieks, Jēkabs Liepiņš) šoreiz no apakšgrupas neizkļuva.
Otra mūsu U-13 komanda (Markuss Peilāns, Jānis Diks Bortņikovs, Pēteris Supe, Rainers Ščeglovs) kvalificējās play-off cīņām. Ļoti grūtās spēlēs komanda pārvarēja 1/8, 1/4 un pusfinālu, tika līdz finālam. Finālā gan zaudējums, bet godam izcīnīta 2. vieta 24 komandu konkurencē, balvās saņemot biļetes uz Latvijas OlyBet LBL finālsērijas spēli „VEF Rīga" – BK „Ventspils" un citas balvas.
Puiši ar ļoti lielu prieku un aizrautību ir gatavi turpināt „Ghetto basket" sezonu. Sezonas turpinājums bija jau 16. maijā, kad aizvadītas spēles sievietēm, amatieriem, U-16, U-14 un U-12 grupā. Vasaras turpinājumā ceturtdienās Rīgā Grīziņkalna 3 × 3 basketbola laukumos spēles notiks: vienā ceturtdienā – U-11, U-13, U-15 amatieru, sieviešu un Pro grupās, otrā ceturtdienā – U-12, U-14, U-16 amatieru, sieviešu un Pro grupās. Tātad katrai jauniešu vecuma grupai jāspēlē divas ceturtdienas mēnesī.
„Ghetto basket" būs arī izbraukuma posmi. No 28. līdz 30. jūnijam norisināsies Eiropas čempionāta kvalifikācija. Spēļu grafiks ir šāds: 6. jūlijā – Daugavpilī, Liepājā, 20. jūlijā – Krāslavā, 21. jūlijā – Cēsīs, 27. jūlijā – Ventspilī, 3. augustā – Alūksnē, 4. augustā – Rēzeknē, 29. augustā – „Ghetto basket" superfināls Rīgā.
22.05.2019.