Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Galvenais – saglabāt pozitīvu domāšanu

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 30.11.2020.

Galvenais – saglabāt pozitīvu domāšanu
Burtu lielums

uzskata madonietis, distanču slēpotājs Raimo Vīgants. Ar viņu sazinājos pa e-pastu, jo tobrīd Raimo atradās Norvēģijā, treniņnometnē Tronheimā. Tā kā Raimo Vīgants studē Latvijas Universitātē Vides zinātnes, patlaban gatavo kursa darbu, nākas nedaudz iespringt, jo visam ir savi termiņi. Pa vidu arī aktīvi treniņi Tronheimā, noslēpojot daudzus kilometrus.

– Vai attālinātā saziņa jau ir ikdienas rutīna?

– Jā, gan studijas, gan cita veida sarunas notiek attālināti. Starp treniņiem un vakaros daudz laika pavadu pie datora.

– Kā izvēlējies, kur studēt?
– Mācos Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes Vides zinātņu nodaļas 3. kursā. Manā programmā ir jāstudē trīs gadi. Izvēlētā sfēra būs vides zinātnes, iespējams, strādāšu vides aizsardzības birojā, kur pielietojamo zināšanu loks ir ļoti plašs. Bērnībā daudz laika pavadīju pie dabas, esmu ķēris visu, kas kustas, taisīju dambjus uz upītēm. Bērnībā dzīvoju pilsētā, bet tad ģimene pārcēlās uz privātmāju lauku reģionā, kas ir diezgan iekšā dabā. Mans hobijs ir arī makšķerēšana, no tēva esmu pārmantojis šo hobiju, daudz laika pavadīju pie dabas, pie upēm, braucot līdzi makšķerēt. Slēpot sāku bērnudārzā, kur tolaik mācījos 1. klasē. Madonas sporta skolā trenējos pie Daiņa Vuškāna.

– Kāds ir mērķis kā slēpotājam?
– Būt starp labākajiem, taču, lai būtu pasaules līmeņa apritē, ir jāsāk slēpot arī Tour de Ski. Pagājušajā sezonā, kad biju Erasmus apmaiņas programmā, slēpoju Norvēģijā, bet tad sapratu, ka man vēl ir, kur augt. Protams, katra sportista sapnis ir arī Pekinas Olimpiāde, kas notiks 2022. gadā, taču tik tālu vēl neko nevar paredzēt.

– Pastāsti par Norvēģijā pavadīto gadu!
– Biju Erasmus apmaiņas programmā Tronheimā Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē. Apvienot treniņus ar studijām, protams, vajadzēja, un nācās pielāgoties skolai.
Tāpēc sevi disciplinēju – rītos cēlos agri, lai spētu aizvadīt divus treniņus dienā. Norvēģija kā valsts patika un joprojām patīk, infrastruktūra ir ideāli veidota, lai ikvienā pilsētas vidē vai ārpus tās katrs sportotgribētājs varētu izpausties tajā aktivitātē, kādu izvēlējies. Sapratu, kāda ir slēpošanas vide, turienes treniņu metodika, kas ir daudz citādāka, salīdzinot ar to, kas Latvijā. Norvēģi jau no bērna kājas daudz mācās slēpot, seko līdzi arī veselībai.

– Tikko biji Norvēģijā, vai tur notika kādas sacensības?
– Žēl, nestartēju sacensībās, jo saistībā ar "Covid-19" pandēmiju vienas no sacensībām tika atceltas un otrās sacensībās netiku pielaists pie starta, ko izlēma Norvēģijas izlases ārsts. Līdz ar to aizvadīju Tronheimā treniņnometni. Tagad ar to ir jārēķinās, ka ārzemniekus pie sacensībām var arī nepielaist. Nākamā gada sākumā ir plānots piedalīties "Tour de Ski" slēpojumā, tāpēc galvenais ir saglabāt labu sportisko formu, ko bez sacensībām nodrošināt ir grūti.

– "Tour de Ski" būs kā rūdījuma pārbaude?
– Jā, plānoju aizvadīt pirmos trīs "Tour de Ski" posmus. Redzēs kā veiksies, cerams, ka labi.

– Kā stiprini veselību šajā pandēmijas laikā?
– Veselības labā baigi neko jaunu, īpaši sev ieviestu, nedaru. Viss kā parasti – ēdu veselīgi, lietoju uztura bagātinātājus un domāju pozitīvi.


01.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px