11. martā "Fischer slēpošanas centrā" Siguldā ar 4. posma sacensībām noslēdzās tradicionālais "S!-Fischer 2022" Ziemas skolēnu čempionāts. Sezonas kopvērtējumā galveno balvu – 1500 eiro inventāram no "Fischer" – izcīnīja Madonas pilsētas vidusskolas slēpotāju komanda. To pasniedza "Fischer Latvia" pārstāvis Egnārs Gudriķis.
Fischer slēpošanas centrā "S!-Fischer 2022" Ziemas skolēnu čempionāta pēdējā posmā piedalījās vairāk nekā 160 skolēnu, kuriem bija jāveic šķēršļu un veiklības distance, kas ir ļoti populāra visā pasaulē un attīsta jauno distanču slēpotāju koordināciju, slēpošanas tehniku un veiklību. Kopumā visos posmos piedalījušies vairāk nekā 700 skolēnu no 53 Latvijas skolām, kas ir lielākais skolu skaits sacensību vēsturē. Šī čempionāta ideja radusies Siguldā, kur Ziemas skolēnu čempionāts tiek organizēts kopš 2015. gada, piesaistot arvien vairāk skolu un skolēnu no visas Latvijas.
Kā vēsta statistika, šī nebija pirmā reize, kad kāda no Madonas skolām iegūst uzvaru kopvērtējumā, jo pārsvarā tieši madonieši kopš 2015. gada ir ieguvuši galveno balvu. Madonas pilsētas vidusskolas slēpotāji atradās "S!-Fischer 2022" Ziemas skolēnu čempionāta līderpozīcijās arī pēc trim posmiem, arī ceturtajā posmā Madonas pilsētas vidusskolas audzēkņi bija labākie, tādējādi arī kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu un galveno balvu – 1500 eiro inventāra iegādei no "Fischer Latvia".
Spraigā cīņā par otro vietu Lejasciema vidusskola apsteidza Siguldas Valsts ģimnāziju. Iespējas pacīnīties par trijnieku bija arī Madonas Valsts ģimnāzijai, bet 11. martā tās komanda bija minimāli pārstāvēta, tāpēc nācās samierināties ar 5. vietu.
Sezona iesākās ar madoniešu uzvaru vecākajā grupā puišiem, kad janvāra beigās sprintā visātrākais bija Lauris Kaparkalējs, kas vēlāk februāra beigās pasaules junioru čempionātā sasniedza Latvijas visu laiku augstāko rezultātu puišu konkurencē (16. vieta). 4. posmā šķēršļu joslu pārvarēšanā pirmo vietu ieguva Silvestrs Švauksts no Madonas pilsētas vidusskolas. Labāko laiku gan uzrādīja siguldietis Sandijs Suhanovs, bet saņēma 10 sekunžu sodu vienā no šķēršļiem. Vecākajā grupā meitenēm uzvarēja siguldiete Kristīne Brunere.
"S!-Fischer" Ziemas skolēnu čempionāts aizsākās 2015. gadā. Tā kā 2021. gadā koronavīrusa izplatības ierobežošanai sacensību rīkošana bija aizliegta, šī bija nevis astotā, bet septītā sezona. Pirmo reizi Ziemas skolēnu čempionāta vēsturē visi posmi nenotika Siguldā "Fischer slēpošanas centrā", bet arī citviet. 2. posms norisinājās Pļaviņu slēpošanas un biatlona trasē "Jankas", bet 3. posms tika aizvadīts slēpošanas un biatlona centrā "Cēsis" Priekuļos.
Pirmajā posmā dalībnieki sacentās sprintā, otrajā – distancē ar intervāla startu klasiskajā stilā, trešajā noskaidroja labākos distancē ar intervāla startu brīvajā stilā, bet pēdējā slēpotāji sacentās šķēršļu joslu pārvarēšanā.
Šajā sacensību seriālā distanču slēpošanā skolēni sacenšas par kopvērtējuma galveno balvu – dāvanu karti 1500 eiro apmērā slēpošanas inventāra iegādei no "Fischer Latvia".
Pasākuma mērķis ir popularizēt distanču slēpošanas sporta veidu skolēnu vidū, nosakot spēcīgākās vispārizglītojošās Latvijas skolas distanču slēpošanā, kā arī veicināt lietderīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu skolēnu vidū.
Katru gadu iesaistīto skolu skaits aug, šogad esot pārstāvētām vairāk nekā 50 skolām no visas Latvijas, nosūtot uz posmiem ap 700 dalībnieku.
Sacensības organizēja "Fischer slēpošanas centrs" (SIA "Siguldas Sporta serviss") sadarbībā ar slēpošanas un biatlona centru "Cēsis" (SIA "Cēsu Olimpiskais centrs"), slēpošanas un biatlona sporta bāzi "Jankas-Jaujas" (Pļaviņas), "Fischer Latvia" un biedrību "A2".
Sacensību rezultāti – vietnē www.siguldassports.lv.
15.03.2022.