FK „Madona" florbolistiem jauno sezonu, piedaloties Latvijas florbola čempionātā 1. līgā, spēlējot savās mājās, izdevās sākt ar uzvaru, taču diemžēl turpinājumā sīvā cīņā piedzīvoti divi zaudējumi.
Savu dalību Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1. līgā šosezon kopumā apstiprinājušas 15 komandas (par divām vairāk nekā pērn), kas pārstāv gan galvaspilsētu Rīgu, gan arī trīs no četriem reģioniem – Vidzemi, Zemgali un Kurzemi. Ierindā ir gan līgas pašreizējā čempione „RSU/Babīte", gan arī vicečempione – FK „JeNo"(Jelgavas novads). Nav tikai bronzas medaļnieces FK „Ogres Vilki", kas šosezon debitēja ELVI florbola līgā. Piecas komandas ir ELVI florbola līgas vīriešiem fārmklubi – „Lielvārde/Fans", „Ķekavas Bulldogs", Cēsu „Lekrings 1", Rīgas „Latvijas Universitāte/FS Masters" un Kocēnu „Rubene-1". Līgā ir arī trīs jaunpienācējas – FBK „SĀC", „Ķekavas Bulldogs" un „Impar Limbaži".
15 komandas sadalītas divās grupās – Austrumu un Rietumu. Austrumu grupā, kurā atrodas arī FK „Madona", spēlēs „Lielvārde/Fans", „Impar Limbaži", FBK „SĀC", „Lekrings 1", FK „Saulkalne", „Rubene-1" un „Latvijas Universitāte/FS Masters". Rietumu grupā spēlēs FBK „Rīga Rockets", „Ķekavas Bulldogs", „RSU/Babīte", „Irlava/Avant", FK „Kuldīga/KNSS", FK „Roja Rauda Prin" un FK „Jeno".
Sezonas pirmo spēli madonieši aizvadīja 23. septembrī pret līgas jaunpienācēju FBK „SĀC", kuras sastāvā ir ne viens vien ELVI jeb Virslīgas pieredzi guvis spēlētājs, kā zināmākos minot brāļus Tomu un Alvi Dāles, kuri ELVI līgā iepriekšējās sezonās demonstrēja lielisku sniegumu. FK „Madona", kuras rindās atkal varējām redzēt pieredzējušos aizsargus Gunti Jansonu un Mārci Māliņu, pirmo spēli uzsāka apņēmīgi, un jau spēles 9. minūtē skaistus vārtus guva Matīss Budovskis, pierādot to, ka talants var izpausties gan uz teātra skatuves, gan sporta zāles dēļiem. Toms Dāle pēc īsa laika rezultātu izlīdzināja, taču pēdējo vārdu pirmā perioda izskaņā tomēr teica madonieši, komandas kapteinim Edgaram Gailumam izmantojot savu klasisko soda metiena taktiku, gūstot komandai otros vārtus.
Arī otrajā periodā notikumi laukumā risinājās pārmaiņus par labu katrai no komandām, tām apmainoties ar diviem vārtu guvumiem (FK „Madona" labā vārtus guva Edgars Gailums un Sandijs Kalniņš). Diemžēl trešā trešdaļa FK „Madona" vairs nebija tik sekmīga. Pēc ātri gūtiem Laura Gailuma vārtiem komanda nespēja izmantot divu spēlētāju pārsvaru, tā vietā rīdzinieki, izturējuši mazākumu, spēja rezultātu samazināt līdz minimumam. Vēl pēc brīža Alvis Dāle, noformējot sev šajā mačā hat trick, guva izlīdzinājumu, un spēles pamatlaika pēdējās minūtes tika aizvadītas visai saspringti. Tiesa, papildlaikā veiksme uzsmaidīja madoniešiem, un ar precīzu tālšāvienu Sandijs Kalniņš atnesa uzvaru FK „Madona". Spēles rezultāts – 6 : 5, savukārt labākā spēlētāja gods mājinieku komandā pienācās Renātam Cvetkovam, kam šī bija tikai viena no nedaudzām 1. līgā aizvadītajām spēlēm.
Arī otro sezonas spēli FK „Madona" aizvadīja mājās. Līdzīgi kā iepriekšējā mačā madonieši sekmīgāk aizvadīja spēles pirmo daļu un trešo trešdaļu uzsāka jau ar komfortablu pārsvaru, panākot 5 : 2. Par nožēlu pretinieks – madoniešiem jau labi pazīstamā komanda „Latvijas Universitāte/FS Masters" – parādīja, ka jācīnās līdz spēles beigu signālam. Gūstot četrus vārtus, uz kuriem FK „Madona" spēja atbildēt tikai ar vieniem, LU komanda panāca pagarinājumu, kurā viesi guva arī uzvaras vārtus. Rezultāts – 6 : 7. Rezultatīvākais mājinieku rindās bija Sandijs Kalniņš (2 + 1), viņam – arī labākā spēlētāja balva. Divi vārtu guvumi – arī Agnim Kaļvam, bet pa vieniem gūtiem vārtiem – Edgara Gailuma un „X faktora" uzlecošās zvaigznes Didža Meldera kontā.
Trešo spēli FK „Madona" aizvadīja izbraukumā – Limbažos, kur tikās ar vietējo „Impar Limbaži". Pirmajā trešdaļā atkal spēja uzvarēt madonieši, diemžēl iekrāto divu vārtu pārsvaru nācās atdot otrajā periodā, līdz ar to izšķirošie spēles notikumi risinājās pēdējā trešdaļā. Pēc uguņošanas pirmajās piecās trešdaļas minūtēs, kuru laikā abas komandas kopā guva četrus vārtus, uz tablo rezultāts 5 : 5, turpinājums bija mierīgāks. Diemžēl pamatlaika priekšpēdējā minūtē limbažnieki guva uzvaru nesošos vārtus, liekot FK „Madona" pēc līdzvērtīgi nospēlēta mača kapitulēt jau otro reizi sezonā. Trīs vārtu guvums šajā spēlē – Sandijam Kalniņam, kas jau otro spēli pēc kārtas nopelnīja labākā spēlētāja titulu. Ar vieniem gūtajiem vārtiem atzīmējās Edgars Gailums, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles, un Arvis Kreicbergs, kas arī vienreiz rezultatīvi piespēlēja.
Nākamā spēle FK „Madona" – šosestdien, 14. oktobrī, pulksten 18 Madonas sporta centrā pret FK "Saulkalne", bet jau dienu vēlāk sekos izbrauciens uz Kocēniem, kur sagaida tikšanās ar veco, labi zināmo pretinieku „Rubene-1".
11.10.2017.