Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Florbolisti atspēlējas un iekļūst play off

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 24.02.2015.

Florbolisti atspēlējas un iekļūst play off
Burtu lielums

Kritumiem un kāpumiem bagātā Latvijas čempionāta florbolā 1. līgā sezonā florbola komanda „Madona" pašā sezonas galotnē spēja parādīt raksturu un, izcīnot trīs uzvaras pēc kārtas, iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā.

Viss izšķīrās aizvadītās nedēļas nogalē, kad madoniešiem spēles bija jāaizvada divas dienas pēc kārtas. Par iekļūšanu izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā cīnījās trīs 1. līgas Vidzemes divīzijas komandas – FK „Ogres vilki", FK „Rīga-1" un „Madona". Komandu liktenis pēc madoniešu sestdien pagarinājumā izcīnītās uzvaras ar 8 : 7 pret „Rīgas Stradiņa universitāti" svētdien bija pašu spēlētāju rokās. Vilki un rīdzinieki tikās savstarpējā spēlē, kuras uzvarētājs nodrošinātu vietu play off, savukārt madoniešu uzdevums bija krietni smagāks, jo viņiem viesos bija jāuzvar divīzijas līdervienība – „Rubene-1" – vai arī zaudējuma gadījumā jācer, ka pie uzvaras netiks FK „Ogres vilki".

Spēle ar līderi
Pirmā perioda sākums rādījās cerīgs. Madonieši bieži apdraudēja pretinieku vārtus, nonākot ļoti tuvu vārtu guvumam. Vienīgais, kas traucēja, bija veiksmes trūkums un pretinieku vārtsarga lieliskā spēle. Šī trešdaļa pēc paviršas spēles aizsardzībā nesa arī vienu vārtu zaudējumu.
Krietni smagāk mūsējiem gāja otrajā trešdaļā, kad, viesiem aizvien biežāk kļūdoties, savus vārtu gūšanas momentus teju simtprocentīgi sāka izmantot rubenieši. Perioda vidū mājinieki ieguva jau trīs vārtu pārsvaru. Lai gan „Madonas" kapteinis Edgars Gailums rezultāta starpību samazināja līdz diviem vārtiem, jau visai drīz mājinieki madoniešu vārtos bumbiņu ielidināja vēl divas reizes, un 23 minūtes līdz spēles pamatlaika beigām Madonas komandas izredzes turpināt sezonu jau bija krietni sarukušas. Par laimi, trešdaļas pēdējā minūtē Jānis Plāte pēc Matīsa Budovska piespēles guva nozīmīgus vārtus, kas spēlētājiem pirms spēles pēdējās trešdaļas uz ģērbtuvēm ļāva doties ar nelielu cerības dzirksti.
Abu seno pretinieku – Rubenes un Madonas florbolistu – dueļa trešais periods kalpoja par apliecinājumu florbola neprognozējamībai, kā arī tam, cik daudz var panākt, ja spēlētāji cīnās ar apņēmību un nenokar galvu arī tad, ja rezultāts ne tuvu nav par labu. Madonieši jau trešdaļas sākumā sāka atrast plaisas pretinieku vārtsarga bruņās un komandas aizsardzībā. Pirmais vārtus pēc Edgara Gailuma piespēles guva Reinis Zdanovskis. Pusminūti pēc viņa precīzs metiens padevās Arvim Kreicbergam, un madonieši pamazām sāka noticēt, ka spēcīgais pretinieks ir ņemams. Kaļot karsto dzelzi, perioda vidū pie vārtu guvuma pēc Jāņa Plātes piespēles tika Matīss Budovskis, bet jau pēc dažām minūtēm otros vārtus šajā spēlē pēc Anda Stafecka piespēles guva Edgars Gailums, kam jau pēc brīža bija iespēja noformēt hat trick, jo uz pretinieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Diemžēl šoreiz, bumbiņai nomūkot no nūjas lāpstiņas, komandas kapteinim metiens neizdevās, un „Madona" saglabāja tikai minimālu vienu vārtu pārsvaru. Tiesa, tas, ko neizdevās īstenot, ejot soda metienu, Edgaram izdevās jau no spēles, un „Madona" nepilnas piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām bija ieguvusi stabilu divu vārtu pārsvaru.

Bez drāmas nevar
Protams, madonieši nebūtu madonieši, ja arī spēles galotnē neradītu intrigu. Jau iepriekš par nesportisku uzvedību uz 2 + 10 minūtēm tika noraidīts Jānis Plāte, bet spēles 56. minūtē par pārāk aktīvu darbību pie pretinieku vārtiem ar 2 soda minūtēm tika „atalgots" viņa maiņas partneris Matīss Budovskis. Lai atspēlētu divu vārtu deficītu, pretinieki, noņemot vārtsargu un izmantojot madoniešu noraidījumu, spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem pret četriem. Šī taktika deva augļus, jo vieni vārti tika atspēlēti. Arī pēc soda izciešanas rubenieši spēlēja bez vārtsarga. Pašaizliedzīgi un disciplinēti spēlējot aizsardzībā, „Madona" pēdējās trešdaļas (un arī spēles) minūtēs spēja noturēt sev labvēlīgu rezultātu, pēdējās sekundēs Matīsam Budovskim pēc Reiņa Zdanovska piespēles bumbiņu raidot jau tukšajos pretinieka vārtos. Beigu rezultāts 8 : 6.
Par labāko spēlētāju „Madonas" rindās tika atzīts Edgars Gailums (3 + 1).

Ceturtdaļfinālā – pret Talsiem
Parādītais raksturs, atspēlējoties no 5 : 1, komandai ir ne tikai devis 3. vietu Vidzemes divīzijā, bet arī sniegs spēcīgu motivāciju jau šosestdien, Madonas sporta centrā pulksten 18.30 tiekoties ar Centra divīzijas otro labāko komandu „Apelsīns/Talsi". Šosezon talsinieki savstarpējā spēlē Talsos madoniešus uzvarēja ar rezultātu 11 : 4. Pirmās divas trešdaļas komanda aizvadīja vienlīdzīgā cīņā, par ko arī liecināja rezultāts 4 : 3 par labu Talsiem, taču lūzums, pretstatā spēlei ar „Rubeni-1", nāca pēdējā trešdaļā, kad oranžo ofensīvai „Madona" neko nespēja likt pretim. Arī izslēgšanas spēļu pirmās kārtas mačs (komandas spēlēs līdz divām uzvarām) nebūs viegls, tādēļ īpaši no svara būs arī skatītāju atbalsts mājas spēlē.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px