Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Florbolisti aizvada pirmās spēles

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 13.10.2015.

Florbolisti aizvada pirmās spēles
Burtu lielums

Septembra nogalē un oktobrī pirmās cīņas Latvijas florbola čempionāta 1. līgā ir aizvadījusi FK „Madona", kas jau paspējusi krustot nūjas ar triju spēcīgu Elvi līgas komandu tā dēvētajiem fārmklubiem.

Pirmais mačs norisinājās izbraukumā Rīgā, kur Nacionālo bruņoto spēku sporta zālē madoniešus uzņēma „RTU/Rockets". Jau piektajā spēles minūtē rezultātu atklāja FK „Madona" spēlētājs Renārs Vārsbergs, taču diemžēl šī bija vienīgā reize mača gaitā, kad madonieši atradās vadībā. Pēc dažām sekundēm mājinieki rezultātu izlīdzināja, bet līdz pirmā perioda beigām paguva arī izvirzīties vadībā. Lai gan otrā perioda sākumā RTU guva vēl vienus vārtus, FK „Madona" šajā spēlē padoties bez pretspara izrādīšanas negrasījās un uz katriem pretinieku gūtajiem vārtiem atbildēja ar precīziem metieniem (Mareks Dzenovskis un divreiz – Renārs Vārsbergs), kas izšķirošo trešdaļu ļāva uzsākt ar ne tuvu ne bezcerīgo rezultātu 5 : 4. Diemžēl rīdzinieku uzspiesto augsto spēles tempu madonieši visu mača gaitu nespēja izturēt, un 54. minūtē tika zaudēti sestie, bet pēc īsa brīža – arī septītie vārti. Spēles rezultāts – 7 : 4. Par labāko spēlētāju madoniešu komandā pēc triju vārtu guvuma tika atzīts Renārs Vārsbergs.
Nākamā spēle pēc nedēļas jau tika aizvadīta madoniešu mājas laukumā Madonas sporta centra zālē. Šoreiz komandai bija jātiekas ar Elvi līgas čempionu 1. līgas komandu „Lekrings 1". Šīs spēles gaita jau norisinājās mājiniekiem daudz labvēlīgākā gaisotnē. Jau pirmajā periodā tika panākts komfortabls pārsvars 4 : 0, bet turpmākajā mača gaitā tas tika izaudzēts līdz pat deviņiem vārtu guvumiem, zaudējot tikai vienus. Atšķirībā no spēles Rīgā, kur ar vārtu guvumiem izcēlās tikai komandas veterāni, Madonā līdzās viņiem uguņoja arī jaunie spēlētāji – Sandijs Kalniņš (2 + 1), Atis Drozdovs (1 + 1) un Jānis Šakiels (1 + 0). Rezultatīvs šajā spēlē bija arī komandas kapteinis Edgars Gailums (2 + 1) un iepriekšējā mača labākais spēlētājs Renārs Vārsbergs (1 + 3). Spēles rezultāts – 9 : 1. Par labāko mājinieku komandā tika atzīts Sandijs Kalniņš. Diemžēl uzvaru krietni aptumšoja kāds cits zaudējums. Lai palīdzētu komandai, laukumā šajā spēlē izlēma doties arī FK „Madona" treneris Kalvis Koskevičs, taču šis iznāciens viņam otrajā periodā beidzās ar smagu kājas traumu. Par spīti tam viņš jau nākamajā dienā devās uz Kocēniem, kur madoniešiem bija jāaizvada otrā spēle divu dienu laikā, šoreiz jau pret labi zināmo komandu „Rubene 1".
Spēle Kocēnos atsauca atmiņā šai pašā zālē 22. februārī notikušo maču ar abu komandu piedalīšanos. Tolaik spēles likme bija tikšana izslēgšanas spēļu kārtā, un FK „Madona" prata atspēlēties no 5 : 1 un mača galotnē izraut uzvaru ar 8 : 6. Arī šoreiz madonieši pretiniekiem sarūpēja pamatīgu handikapu – pēc nospēlētām 30 minūtēm – 5 : 0. Tomēr spēles otrajā pusē komanda spēja saņemties un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam – 5 : 4.
Tiesa, līdzīgi kā Rīgā, arī Kocēnos neveiksmīga bija pati spēles galotne, kad mājinieki, kuru vidū netrūka parasti spēcīgākā līgā spēlējošu spēlētāju, atkal atjaunoja komfortablu pārsvaru. Spēles rezultāts – 8 : 5. Labākā spēlētāja balva madoniešiem ar diviem gūtajiem vārtiem šajā mačā pienācās Renāram Vārsbergam. Divreiz pretinieku vārtsargu pārspēja arī Sandijs Kalniņš, bet vieni gūtie vārti un divas rezultatīvas piespēles – Edgara Gailuma kontā.
Pēc trim regulārajā čempionātā aizvadītām spēlēm FK „Madona" 1. līgas Vidzemes apakšgrupā septiņu komandu konkurencē ar 3 punktiem pagaidām ierindojas ceturtajā vietā. Līderi ar četrās spēlēs izcīnītiem 12 punktiem ir pagājušās sezonas 1. līgas čempioni „LU/FS Masters".
Ieskatoties spēlētāju individuālajā statistikā, rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ceturtajā vietā atrodas Renārs Vārsbergs (6 + 3). Rezultatīvāko spēlētāju desmitnieku noslēdz Edgars Gailums (3 + 3), bet 17. vietā atrodas Sandijs Kalniņš (4 + 1).
Vārtsargu konkurencē augstāko ailīti ieņem FK „Madona" vārtu vīrs Arvis Kalniņš, kura atvairīto metienu statistika pēc 66 vārtos pavadītām minūtēm ir 97,22%.
Nākamā spēle FK „Madona" – jau šosestdien, 17. oktobrī, pulksten 18.30 Madonas sporta centrā. Cīņa nebūs viegla, jo šoreiz pretim stāsies jau minētie 1. līgas čempioni „LU/FS Masters", kas šo sezonu uzsākuši bez zaudējumiem.
Oktobra sākumā čempionāts sākās arī 2. līgas komandām, un divas spēles tajā jau bijušas FK „Kalsnava". Pirmajā spēlē līdzīgā cīņā ar minimālu rezultāta starpību (7 : 8) kalsnavieši piekāpās FK „Rīga 2", bet nākamajā mačā, ne mazāk spraigā spēlē, ar rezultātu 10 : 9, savu skatītāju atbalstīti, uzveica Jēkabpils komandu FK „SALA". Nākamo mājas spēli, tiekoties ar komandu „Valmiera/BSS", FK „Kalsnava" aizvadīs 16. oktobrī pulksten 20.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px