Jaunās sezonas pirmajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 1 : 0 FK "Madona" pārspēja FK "Cēsis".
Vienīgos vārtus, kas izrādījās uzvaras vārti, Madonas kluba rindās guva Jevgeņijs Finčuks.
Pēc lieliski aizvadītas ziemas sezonas, kurā FK "Madona" Gulbenes novada telpu futbola čempionātā izcīnīja sudrabu, Aizkraukles novadā – bronzu, tika aizstāvēts Madonas novada čempiona tituls un iegūta 3. vieta Ziemeļaustrumu 2. līgā.
Šo vasaras sezonu FK "Madona" aizvada Dali Dali Latvijas 3. līgā Ziemeļu zonā, atšķirībā no pagājušā gada, kad tā spēlēja Ziemeļaustrumu zonā.
Šajā sezonā Madonas klubam ir virkne jaunu papildinājumu. Lai spētu celt Madonas futbola līmeni jaunos augstumos, komanda apvienojusies ar Lubānas/Degumnieku komandu. Šī apvienošanās ne tikai pastiprina komandu, bet arī ļauj aizvadīt pilnvērtīgākus treniņus.
Spēli FK "Madona" iesāka ļoti patīkami, jau spēles 8. minūtē Jevgeņijs Finčuks ar lielisku solo reidu, kas sākās laukuma centrā, savā ceļā apspēlēja četrus pretinieku spēlētājus, nonāca vienatnē pret vārtsargu un aukstasinīgi bumbu raidīja pretinieku sargāto vārtu tīklā. Tomēr spēles turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja mājinieku komanda. Taču tas pavēra Madonas komandai iespēju veidot bīstamus pretuzbrukumus, un vienā no epizodēm tā gandrīz dubultoja pārsvaru, diemžēl Jevgeņijs Finčuks nespēja raidīt bumbu tukšos vārtos. Dažas minūtes vēlāk atkal Jevgeņijs Finčuks demonstrēja lieliskas ātruma īpašības, apsteidza pretinieku vārtsargu un guva vārtus. Diemžēl tiesnesis saskatīja pārkāpumu pret FK "Cēsis" vārtsargu, un vārti netika ieskaitīti.
Otrajā puslaikā turpinājās pirmā puslaika scenārijs, pretinieki vairāk kontrolēja bumbu, FK "Madona" veidoja pretuzbrukumus. Tomēr neviena no komandām tā arī nespēja gūt vārtus. Spēles fināla svilpei skanot, savā pirmajā spēlē šajā sezonā izcīnījām sauso uzvaru ar rezultātu 1 : 0.
Gribētu izcelt komandas jaunpienācējus – Uģi Bērziņu vārtos, kas debitēja kluba rindās ar sauso spēli, kā arī Uģi Meieru un Romānu Sitiku, kas nodrošināja dzelžainu aizsardzību. Protams, nevar aizmirst Andreju Sitiku, Ronaldu Ščucki un Kristu Garkalnu, kas parūpējās par lielisku vidējo līniju. Apsveicam arī Rūdolfu Grāvīti ar atgriešanos futbola laukumos pēc traumas sadziedēšanas.
Nākamo spēli FK "Madona" aizvadīs Rīgā 22. maijā Latvijas kausa izcīņas 2. kārtas ietvaros, spēlējot pret FK "Lielupe". Savu skatītāju priekšā mūsu futbolisti atgriezīsies 28. maijā, kad cīnīsimies par uzvaru pret FK "Valka", spēles sākums – pulksten 15.30. Spēlētājiem ir vajadzīgs arī līdzjutēju atbalsts, tāpēc nāciet, atbalstiet komandu klātienē!
DĀVIDS SILIŅŠ
17.05.2022.