Madonas BJSS U-16 (1999. g. dz.) basketbola komanda tika uzaicināta piedalīties jaundibinātajā Somijas-Igaunijas-Latvijas basketbola līgā.
Šo līgu organizē Rakveres MTÜ Virumaa Pallimängude Kool. Šajā līgā šogad spēlēs 6 komandas – 2 Somijas (MUKI, Helsinki un FOKOPO, Forssa), 2 Igaunijas (Virumaa PK, Rakvere un BC TARVAS/HALJALA, Haljala) un 2 Latvijas komandas – "Jelgava" un "Madona".
21. un 22. februārī pirmais posms notika Igaunijas pilsētā Viljandi. Pirmajā dienā spēlējām ar Latvijas sudraba medaļniekiem – "Jelgavu" – un zaudējām ar 48 : 62 (R. Brants – 18, N. Skripka – 11, N. Dzelzkalējs – 10 punktu). Otrajā spēlē cīnījāmies ar Helsinku spēcīgo MUKI komandu, kas patlaban arī Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) 1. divīzijā atrodas līderu grupā. Ātrajā spēlē mēs zaudējām – 69 : 81
(R. Brants – 22, E. Pētersons – 16, N. Skripka – 14, K. Ķeveris – 12). Otrajā dienā aplūkojām Viljandi skaistākās vietas, pilsdrupas. Spēlējām ar Rakveres Virumaa PK komandu, kur spēlē pāris Igaunijas valstsvienības spēlētāju. Spēlē zaudējām ar 72 : 89 (R. Brants – 20, E. Pētersons un N. Skripka – 16, K. Ķeveris – 9, L. Bitels – 6,
N. Dzelzkalējs – 5).
Otrais šīs līgas turnīrs notika Rakverē no 20. līdz 23. martam. Pirmajā dienā sacentāmies ar TARVAS/HALJALA (Igaunija) komandu, ko pirmajā mačā uzvarējām ar 30 punktu pārsvaru. Turnīra nolikums mums šajā līgā un posmā lika cīnīties tikai par 4.-6. vietu, jo pirmajā posmā 6 puišu komanda zaudējām vietējai Igaunijas komandai, spēcīgākajai somu komandai un Jelgavas basketbolistiem.
Otrajā dienā cīnījāmies ar Somijas FOKOPO, Forssa, ko pirmajā spēlē spējām „salauzt" tikai mača izskaņā ar 83 : 75.
Tā kā ar abām šīm komandām bija jātiekas atkārtoti, pirmo spēļu rezultātiem bija liela nozīme. Pēdējā turnīra dienā 22. martā pirmajā mačā izcīnījām pārliecinošu uzvaru, kaut puslaikā vēl bijām iedzinējos, pret TARVAS HALJALA (97 : 48). Pēdējā turnīra izšķirošajā spraigajā spēlē par 4. vietu atkārtoti guvām grūtu uzvara pār Somijas FOKOPO, Forssa (84 : 79).
Spīdoši šo turnīru aizvadīja R. Brants, L. Lazdiņš, N. Skripka, E. Pētersons, N. Dzelzkalējs, K. Ķeveris, jāuzteic arī pārējie – L. Bitels, R. Stankevičs, N. Vītoliņš.
Iegūstot pieredzi VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgā, Madonas BJSS U-16 jauniešu komanda 2. aplī rāda arvien labāku sniegumu. Šo sezonu mūsu komanda pabeidza ar sensacionālu uzvaru Madonas pilsētas sporta centrā pār pieckārtējiem Latvijas čempioniem – BS "Rīga" komandu – ar 88 : 60 (L. Lazdiņš – 21, R. Brants – 21, E. Pētersons – 21).
Pērn Madonas BJSS U-16 jauniešu basketbola komanda Latvijā ieņēma 10. vietu, un šai vecuma grupai pērn organizējām finālsacensības Madonas pilsētas sporta centrā, šosezon jau esam bagāti ar 12 uzvarām un 10 zaudējumiem, nodrošinājuši vietu 7 spēcīgāko komandu vidū.
Tātad tagad jau varam vairāk pievērsties mācībām, jo puiši šogad beidz 9. klasi. Gatavojamies arī VEF LJBL finālturnīram jeb play-off cīņām no 1. līdz 3. maijam Valmierā.