2. un 3. martā Ērgļos varēja iejusties olimpiskajā gaisotnē, jo 22. reizi norisinājās Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls, kas pulcēja 1418 skolēnu no 146 skolām.
Ziemas festivāla organizatorisko vadību nodrošināja Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, sporta veidu federācijām un Viešūra kalnu. Laukumā pie Ērgļu vidusskolas, kad 2. martā svinīgi tika atklāts Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls, jauniešus uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, vēlot ziemas sporta veidos sasniegt vislabākos rezultātus, ar godu pārstāvēt savu skolu komandas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu: – Tikai pirms nedēļas visi kopā televizoru ekrānos vērojām vislabāko sportistu piedalīšanos Ziemas olimpiskajās spēlēs Korejā. Tagad visi sportisti ir atgriezušies mājās un vēros, kā jūs, skolu jaunatne, sadalīsiet Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla diplomus un balvas.
Veiksmi, neaizmirstamas sacensību dienas skolu jaunatnei vēlēja arī Latvijas Sporta federāciju padomes valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. Viņš pateicās arī sporta skolotājiem un treneriem, kuri, nežēlojot savu laiku, atved skolēnus uz skolu Ziemas olimpisko festivālu, kas ir ceļa sākums Olimpa kalnā: – Tieši Ērgļi ir tā vieta, kur jūsu sirdīs sāk mājot olimpiskais gars, un daudziem tas ir pirmo reizi. Ne viens vien mūsu olimpiskās komandas dalībnieks, kas piedalījās Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs, arī savu sporta karjeru olimpiskajā apritē iesāka tieši šeit.
Olimpiskā festivāla kuplo dalībnieku skaitu, skolu pārstāvjus sveica arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, daloties priekā par skaisto ziemas dienu un novēlot: – Visiem veiksmi, daudz draugu un labas emocijas!
Kā jau olimpiskajās spēlēs, tika pacelts festivāla karogs. To ienesa Ērgļu vidusskolas labākie sportisti, skolas komandas dalībnieki: Edijs Putniņš, Niks Grīnbergs, Rihards Vasels, Marta Štila, Viktorija Vīgube, Alens Kārkliņš. Sportistu zvērestu nolasīja Ērgļu vidusskolas sportiste Lilita Saulīte, treneru zvērestu deva Mārupes vidusskolas sporta skolotāja, kalnu slēpošanas trenere Jana Zvejniece. Tiesnešu vārdā zvērestu nolasīja šorttreka galvenā tiesnese Viktorija Ziemele. Svinīgi olimpisko lāpu laukumā aizdedza Lauma Kodola no Ērgļu vidusskolas. Dalībniekus uzrunāja arī kalnu slēpotājs Dāvis Zvejnieks.
Atklāšanas parādes dalībniekus iepriecināja arī dronu šovs.
Festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā pirmajā dienā notika sacensības deviņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, hokeja
3 × 3 spēlēs, snovbordā, slidošanā, ragaviņu braukšanā un ziemas orientēšanās sportā. Savukārt 3. martā turpinājās sacensības hokejā, hokeja 3 × 3 un kērlingā, kā arī jaunieši sacentās lielajā skolu stafetē. Distanču slēpošanai, kas arī iepriekšējos gados ir piesaistījusi vislielāko dalībnieku skaitu (343), popularitātes ziņā pievienojusies ragaviņu braukšana ar 288 dalībniekiem.
Festivāla programmā šogad bija iekļautas arī dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. Jauno žurnālistu konkursa dalībniekus apmācīja sporta žurnālisti Lauris Lizbovskis un Armands Tripāns, kuri dalījās arī iespaidos par reportāžu veidošanu Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki apguva teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās. Par prasmīgākajiem vadītājiem tika atzīti Francis Gusts no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas un Viktorija Laura Vītola no Jelgavas 4. vidusskolas. Viešūra kalnā festivāla dalībniekus priecēja slēpošanas frīstaila paraugdemonstrējumi un "Rīgas DJ skolas" dīdžeju konkursa dalībnieku uzstāšanās grupas "Triānas parks" dalībnieka un producenta Kristapa Ērgļa vadībā. Kausu "Ziemas olimpiskā festivāla 2018 DJ" ieguva dīdžejs Kaspars Krievs no Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas. Atmiņā paliks arī lāpu gājiens uz Ērgļu saieta namu, kur 2. marta vakarā visiem olimpiešiem bija kopīgs pasākums ar ballīti.
Provizoriskie rezultāti
Skolu Ziemas olimpiskajā festivālā tiek noskaidrotas sportiskākās skolu komandas. Pēc kopvērtējuma provizoriskajiem rezultātiem 1. vietu ieguvusi Madonas pilsētas vidusskolas komanda ar izcīnītajām 6 zelta, 4 sudraba un 1 bronzas medaļu. –
Madonas pilsētas vidusskolas komandā piedalījās 20 dalībnieku, kas pārsvarā sacentās distanču slēpošanā un biatlonā, divi dalībnieki – arī snovbordā. Mūsu skolēni trenējas ziemas sporta veidos sporta skolā, tāpēc arī rezultāti ir ļoti labi jaunatnes festivālā. Divas zelta medaļas ir izcīnītas biatlonā, četras – slēpošanā, arī pārējās medaļas – pamatā biatlonā un slēpošanā, – vērtēja komandas pārstāvis, sporta skolotājs Dainis Vuškāns.
Jelgavas 4. vidusskolas komanda provizoriski ierindojas 2. vietā ar 5 zelta, 2 sudraba un 3 bronzas medaļām. Taču godpilno 3. vietu ieņem Madonas Valsts ģimnāzijas komanda ar 3 zelta, 7 sudraba un 2 bronzas medaļām. Provizorisko rezultātu sarakstā augstajā 8. vietā – Kusas pamatskolas komanda. No mūsu reģiona piedalījās arī Kalsnavas un Vestienas pamatskola, Lubānas vidusskola un, protams, mājinieki – Ērgļu vidusskola, kas netiek vērtēti kopvērtējumā.
07.03.2018.