Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Enduro sacensības atkal atgriežas Madonā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 30.06.2015.

Enduro sacensības atkal atgriežas Madonā
Burtu lielums

Madonā 20. jūnija rīts iesākās ar enduro sacensību dalībnieku parādi Saieta laukumā. Uz Baltijas kausa 4. posma un Latvijas kausa 2. posma enduro sprinta sacensībām bija ieradušies 108 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un viens sportists no Krievijas.
Solo klasē sacentās 99 sportisti, bet kvadriciklu klasē – deviņi sportisti. Laiks bija vasarīgi silts, saulains, apstākļi – piemēroti enduro sprinta sacensībām. Kopējais trases ga-
rums – 31 km. Sportisti savās klasēs mēroja gan trīs, gan četrus apļus.

Hobiju klases sportists un sacensību organizators, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, kas kādreiz ir piedalījies motokrosā, bet beidzamajos gados ir motokluba "Kalsnava MB" enduro braucējs, dalījās iespaidos: – Milzīgs prieks un lepnums, ka enduro atkal ir Madonā. Mums ir senas tradīcijas, bet vienu laiku tās bija aizmirstas. Bija liels pārtraukums, Kalsnavā mēs beidzām organizēt enduro sacensības 2001. gadā, Madonā – padomju gados. Šobrīd enduro ir atgriezies un labā kvalitātē. Ceru, ka uz palikšanu.
Viņš pateicās visiem sportistiem, kas ieradās kuplā skaitā, skatītājiem enduro parādīja citā kvalitātē, pierādot, ka sacensības var būt svētki. Atzinīgi vārdi tika veltīti arī organizatoriem, kas palīdzēja un visu izdarīja, lai sacensības noritētu augstā līmenī, –
Latvijas Motosporta federācijai, biedrībai "Motoklubs Kalsnava MB", biedrībai "Latvian Baja". – Paldies sacensību direktoram Romānam Ērkulim, kas kādreiz brauca enduro Kalsnavas motokluba paspārnē, bet tagad vairāk pievērsies autosportam. Man kā sportistam sacensības patika, jo tās bija Baltijas kausa izcīņa, arī turpmāk šāda mēroga sacensības varētu notikt, un Madonā norisināsies vēl viens posms. Trase ir attiecīgi sagatavota, tehniska, taču viss bija izbraucams un interesants, arī testi bija dažādi. Bažījāmies mazliet par laikapstākļiem, ja iepriekšējā vakarā nebūtu lijis lietus, tad būtu bijuši putekļi, bet, paldies Dievam, uzlija. Tur augšā arī viss sarunāts, – smaidot komentēja Agris Lungevičs.
Motoklubā "Kalsnava MB" ir 15 aktīvu motobraucēju, bet vērienīgajās enduro sacensībās Madonā piedalījās trīs. Hobiju klasē Arnis Krūmiņš izcīnīja 1. vietu.
To, kā beidzamās enduro sacensības Madonā tika organizētas pirms 25 gadiem, atcerējās Mārtiņš Jakovičs, kas kādreiz bija gan aktīvs enduro braucējs, gan treneris, gan sacensību organizators: – Kādreiz trases bija garas, no starta vietas "Smeceres silā" vai kartinga trasē veda Ļaudonas virzienā. Tolaik enduro sacensības Madonā notika katru gadu, ilga pat trīs dienas. Aktīvs klubs bija Kalsnavā, zvērsaimniecības "Madona" paspārnē darbojās motoklubs "Madona", kas apvienoja ap 30 sportistu, trīs braucēji bija savienības izlasē, es darbojos kā treneris. Notikušais enduro sprints ļauj cerēt, ka enduro sacensības Madonā atkal notiks, un viss ir atkarīgs no organizatoriem. Tagad visiem ir labi motocikli, bet enduro, manuprāt, ir palaists pašplūsmā. Tiesa, Latvijā ir labi sportisti, arī tradīcijas – dziļas un labas, ir tikai jāparaugās vēsturē.
Uz vaicājumu par to, ar ko saista enduro, Agris Lungevičs atbildēja: – Pirmkārt, ar drošību. Braucot motokrosā, ir bijušas situācijas ar lielu bīstamību, kad savas vai citu kļūdas dēļ var gūt smagas traumas. Tāpēc izvēlējos veidu, kur vairāk brauc individuāli,
jo var pierādīt sevi, bet mazāk ir kontaktu. Man apvidus ilgais brauciens patīk labāk, nekā motokrosa ātrums. Arī enduro krosā ir ātrums, bet – drošāk, jo vairāk katrs pats atbild par sevi, mazāk var nodarīt kādu kaitējumu citiem. Madonas jaunizveidotā mototrase tika izmantota par divām trešdaļām (distances priekšnieks – Guntis Ķeveris). Testējām segumu, par ko it kā baidījāmies, bet bija ļoti labi. Līdz ar to ar optimismu var gaidīt 18. jūlijā Madonā Cross Country sacensības un 16. augustā paredzēto supermotokrosu.
Sacensību organizators un E1 klases sportists Kaspars Ērkulis ("Kalsnava MB"), kas savā klasē ieguva 8. vietu, šāda veida sacensības organizēja pirmo reizi, vēlējies, lai pasākums izdotos vizuāli baudāms un sportistiem patiktu. Sākumā organizatoriem radies daudz jautājumu, jo visu gribējies izdarīt labāk. Jācer, ka arī dalībniekiem trase šķita interesanta, braucama raitā tempā. Daudziem paticis pirmais tests, kurā bija daļēji iekļauta mototrase, jo otrais bija sarežģītāks – pa meža takām, pa koku saknēm. Šīs sacensības atsauksmēs tiek vērtētas kā interesantas, citādākas, kad sportistiem jāparāda izturība un spēks.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.lamsf.lv/enduro.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px