Mūsu novada spēkavīrs Didzis Zariņš guva pārliecinošu uzvaru šā gada "Autotehnica Latvijas spēkavīru čempionāta" superkausa izcīņā. Viņš kopvērtējumā par desmit punktiem apsteidza savu tuvāko sekotāju Oskaru Martužanu, bet par desmit ar pusi punktiem – trešās vietas ieguvēju Aivaru Šmauksteli.
Par šā gada spēcīgākā vīra titulu divas dienas – 8. un 9. augustā – Ikšķilē cīnījās desmit labākie pašmāju atlēti – Artis Plivda, Oskars Martužans, Jānis Šleckus, Edgars Andersons, Aivars Šmaukstelis, Ivars Grahoļskis, Magnuss Vucāns, Jānis Ilgavižs, Otomārs Skreija un mūsu novada spēkavīrs Didzis Zariņš. "Autotehnica Latvijas spēkavīru čempionāta" superkausa izcīņā kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru ar 88 punktiem izcīnīja Didzis Zariņš. Viņam šī ir otrā reize čempiona godā, jo arī 2013. gadā viņš mājās uz Madonas novada Mārcienas pagastu veda uzvarētāja kausu. Oskaram Martužanam no Ugāles ar 78 punktiem – godpilnā otrā vieta, trešajā vietā ar 77,5 punktiem – Aivars Šmaukstelis no Kocēnu novada.
Kā pēc sacensībām atzina Didzis: "Esmu bezgala gandarīts un priecīgs, ka man tas izdevās. Ir labi padarīta darba apziņa. Esmu pateicīgs saviem neskaitāmajiem līdzjutējiem par labajiem vārdiem un, galvenokārt, Madonas novada pašvaldībai un Mārcienas pagasta pārvaldei, kas atbalsta mani finansiāli."
Katru dienu bija jāveic pieci vingrinājumi. Pirmajā dienā, kad svelme bija nežēlīga, cīņa sākās ar 17 tonnu smagas "Miandum" automašīnas vilkšanu aizjūgā, kur pārliecinoši uzvarēja Didzis. Diemžēl jau pēc pirmā vingrinājuma no turpmākās cīņas izstājās Artis Plivda, jo guva muskuļu sastiepumu. Pēc tam jau tikai deviņi atlēti sacentās "Keraterm" ķerras stumšanā (850 kg). Pirmo vietu šajā disciplīnā izcīnīja Edgars Andersons, 20 m garo distanci pieveicot 9,97 sekundēs, Didzim – otrais labākais rezultāts (12,34 sek.). Oskaram Martužanam konkurentus pārspēt izdevās "Miķeļa alus" mucu mešanā. Viņš vienīgais pārmeta visas sešas mucas (18; 20; 22; 24; 26; 28 kg) pāri 4,20 m augstai latiņai (21,34 sek.), Didzim – otrais rezultāts ar ļoti ātri pārmestām četrām mucām (14,12 sek.). "Bosch" nēšos (360 kg) uzvarēja Edgars Andersons (20 m distanci nogāja 18,10 sek.), bet Didzis – atkal otrais (18,43 sek.). Noslēdzošajā vingrinājumā – Autotehnica stafetē – spēkavīriem bija jānes divas riepas, katra 130 kg smaga, koferi pa 145 kg katrā rokā un 100 kg smaga muca. Labākais bija Aivars Šmaukstelis (61,22 sek.), tūlīt aiz viņa – Didzis (62 sek.). Stabilu līderpozīciju pēc pirmās sacensību dienas tabulā ar 46 punktiem ieņēma Didzis, otrais – Edgars Andersons (40 punktu), trešais – Oskars Martužans (39 punkti).
Svētdien spēkavīri bija kaujinieciskāk noskaņoti. Didzim atlika tikai labi izpildīt visas disciplīnas un nosargāt pirmo vietu, taču to, kurš kāps uz goda pjedestāla otrā un trešā pakāpiena, nezināja neviens.
Cīņa par uzvarētāja kausu otrajā dienā sākās ar "Škoda" mašīnas vilkšanu no zemes. Trīs sportisti – Didzis, Oskars Martužans un Edgars Andersons – uzrādīja vienādu rezultātu, uz rokām 350 kg paceļot deviņas reizes. "Piena spēka" krucifiksā, izstieptās rokās 30 kg noturot 34,03 sekundes, uzvarēja Aivars Šmaukstelis, bet Didzim – piektā vieta. Nākamajā disciplīnā – "Buderus" pulkstenī – neticamu rezultātu uzrādīja Didzis. Viņš pulksteni "pagrieza" 910 grādu, tādējādi sasniedzot otro labāko rezultātu. Aivars Šmaukstelis, "pagriežot" to 930 grādu, bija pirmais. Autotehnica plecu kombinācijā bija jāceļ divu smagumu (135 kg un 145 kg) baļķi, 135 kg smaga Apolona ass un hanteles (80 kg un 85 kg). Šā vingrinājuma līderis bija Didzis, paceļot visus piecus smagumus 56,72 sek. Noslēdzošajā vingrinājumā, "Melna Coffee" Atlanta akmeņu celšanā, Didzis saglabāja savu "akmens cilvēka" titulu un atkal pacēla visus sešus akmeņus (100-200 kg), taču ceļā uz Latvijas rekorda labošanu steigā pieļāva kļūdu un 4 sekundes zaudēja Aivaram Šmaukstelim, kas uzrādīja labāko rezultātu (45 sek.).
(Izmantots materiāls no mājas lapas www.parstiprulatviju.lv)