2. augustā Ventspils promenādē un 3. augustā Liepājas pludmalē norisinājās Raimonda Bergmaņa kausa izcīņa, kas vienlaikus bija arī šīs sezonas Latvijas spēkavīru čempionāta fināla posmi.
Par Raimonda Bergmaņa kausu cīnījās desmit labākie atlēti no visas Latvijas: Mareks Leitis, Artis Plivda, Aivars Šmaukstelis, Magnuss Vucāns, Ivars Grahoļskis, Jānis Ilgavižs, Jānis Šleckus, Edgars Andersons, Oskars Martužans un, protams, Madonas novada pārstāvis – Didzis Zariņš.
Pirmajā Latvijas spēkavīru čempionāta fināla dienā Ventspils promenādē atlētiem bija jāveic pieci vingrinājumi. Jau sacensību sākumā tika prognozēts, ka vissīvākā cīņa norisināsies starp Didzi Zariņu un Oskaru Martužanu.
Vingrinājumā „Kerraterm" ķerras stumšana pirmais bija Oskars Martužans, Didzim – ceturtais rezultāts. Spēcīgākais „Viensviens.lv" vikinga presē bija Didzis ar 14 paceltām reizēm, bet Oskaram – tikai 3 reizes un septītā vieta. "Nissan Norde" automašīnas celšanā spēcīgākais izrādījās Oskars, paceļot auto 14 reižu, otrajā vietā – Didzis ar 13 paceltajām reizēm. Sportiska neveiksme Didzi piemeklēja vienā no viņa mīļākajiem vingrinājumiem – nēšu nešanā. Aizķeroties kājai, tika zaudētas tik vajadzīgās sekundes, un līdz ar to – iegūts tikai trešais labākais rezultāts, bet Oskars te bija pirmais. Pēdējais vingrinājums sacensībās Ventspilī bija ZZS Atlanta akmeņu celšana, kur pārliecinoši uzvarēja Didzis, 39,3 sekundēs paceļot 6 akmeņus un tādējādi uzstādot jaunu Latvijas rekordu. Oskaram Martužanam, paceļot 5 akmeņus, bija trešais labākais rezultāts. Pēc pirmās sacensību dienas kopvērtējuma tabulas augšgalā bija Didzis ar 44 punktiem, otrais – Oskars Martužans ar 41,5 punktiem, trešais – Aivars Šmaukstelis ar 35,5 punktiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.08.2014.
Autors: JEVGENIJS TARASOVS,
Mārcienas pagasta sporta darba organizators
Foto no arhīva