Jau vairākus gadus esam raduši sekot līdzi Latvijas spēkavīru sasniegumiem, jo sacensībās ar labiem rezultātiem startē mūsu novadnieks – spēkavīrs no Mārcienas – Didzis Zariņš.
Šogad vairāki Didža līdzjutēji ir uzdevuši jautājumu, kāpēc viņš nebija redzams spēkavīru sacensībās jau sezonas sākumā. Lai noskaidrotu šo jautājumu, kā arī viņa šīs sezonas sasniegumus kopumā, aicināju Didzi uz sarunu.
Spēkavīrs Didzis Zariņš: – Kā jau zināt, esmu karavīrs – dienu Latvijas armijas militārajā policijā. Protams, darbs saistīts arī ar jaunu zināšanu apguvi. Tieši tāpēc četrus mēnešus – no janvāra līdz maijam – tiku nosūtīts uz Liepājas NBS bāzi mācībās. Šis periods sakrita ar manu aktīvāko treniņa laiku un gatavošanos jaunajai spēkavīru sezonai. Liepājas NBS bāzē sporta inventārs bija ļoti pieticīgs, un vairāk kā muskuļus "pasildīt" man reālu iespēju nebija. Līdz ar to, tikai atgriezies Rīgā, maija vidū uzsāku intensīvus treniņus, bet citi spēkavīri jau gatavojās pirmajām sacensībām. Pirmos divus Latvijas spēkavīru čempionāta posmus izlaidu un tāds "pusgatavs" pieteicu savu dalību čempionāta trešajā posmā, kas notika 9. jūlijā Viļakā, kur kopvērtējumā izcīnīju 4. vietu. Tad pāru sacensībās, kuras bija īsts maratons, jo norisinājās trīs dienas, arī paliku ceturtais. Valmieras posmā 6. augustā izdevās uzkāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Piedalījos starptautiskajās sacensībās Somijā, kur 12 spēkavīru konkurencē izcīnīju 4. vietu, un Ziemeļvalstu čempionātā, kas 3. septembrī notika Latvijā, piedaloties 12 spēkavīriem no deviņām valstīm, izcīnīju 3. vietu.
Pašās svarīgākajās sacensībās 17. septembrī, kad Rīgā norisinājās Latvijas spēkavīru čempionāta superfināls, kur notika cīņa par šā gada spēcīgākā spēkavīra titulu, Didzim šoreiz "koka medaļa" – 4. vieta.
Didzis Zariņš, kas stiprina Madonas un Mārcienas vārdu pasaulē, saka: – Esmu pateicīgs visiem tiem, kas mani atbalsta un uzmundrina, it īpaši finansiālajiem atbalstītājiem – Madonas novada pašvaldībai, Mārcienas pagasta pārvaldei un garšīgā siera "Spēkavīrs" ražotājam Jaunpils pienotavai."