Uz Lubānas novada atklāto čempionātu 64 lauciņu dambretē Meirānu tautas namā pulcējās dalībnieki no Madonas, Liezēres, Praulienas, Saikavas, Degumniekiem, kā arī pārstāvji no Līgatnes, Cēsīm, Gulbenes, Viļāniem. Pārstāvēti bija meirānieši, kaut to līderis Valdis Mass veiksmīgi iejutās pasākuma organizatora un tiesneša lomā.
Pasākums sākās ar kluba vadītājas Ingas Aizsilnieces uzrunu un labiem vēlējumiem kungiem svētku (23. februārī) priekšvakarā.
Tad sākās spraigas cīņas 4 stundu garumā kungiem un 3 – dāmām. Tomēr sacensību noslēgumā pēc 7 kārtām jau otro gadu pēc kārtas pie zelta medaļas un kausa tika viļānietis Mārtiņš Asars (11 p. no 14). Par punktu atpalika līgatnietis Juris Neimanis, samierinoties ar sudraba medaļu, bet bronza ar sliktāku koeficientu tika gulbenietim Edvīnam Eglītem (abiem 10 p.). Ar 9 punktiem sekoja cēsnieks Gunārs Meisters, saikavieši – Mārtiņš Šulmanis un Aivars Briedis -, kā arī gulbenietis Jānis Ļoļāns, ko koeficients sarindoja attiecīgajās vietās minētajā secībā. Ar astoto vietu bija jāsamierinās Viļānu vecmeistaram Aleksejam Gritānam (8 p.), bet ar 50% punktu guvumu 9.-11. vietu dalīja praulēnietis Dzintars Apinis, viļānietis Ēriks Saprovskis
un cēsnieks Juris Juknevičs (visiem – 7 p.), kur labāko ducī iespraucās arī liezērietis Elmārs Krampe (6 p.). Pārējiem 6 dalībniekiem veiksme bija mazāka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2014.
Autors: M. VĪRS