1. un 2. oktobrī sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību organizēja Latvijas čempionāta 2. kārtu vasaras biatlonā.
Sacensību programmā pirmajā dienā distance tika veikta ar rolleriem, otrajā dienā – skrienot krosu. Tās bija vasaras biatlona sezonas noslēguma sacensības, kad Latvijas biatlonisti pārliecinājās par savu sagatavotību pirms ziemas sezonas. Tik vēlu – oktobra sākumā – rīkotās sacensības vasaras biatlonā ietekmēja arī mainīgie laikapstākļi, kad patraucē lietus, un biatlonistiem, kas ir pieraduši pie sala, sniega, vēja, nepavisam negribas samirkt rudens lietū.
Latvijas čempionāta 2. kārtas sacensībās spēkiem mērojās biatlonisti no Cēsu pilsētas sporta skolas, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS), sporta skolas "Arkādija", Daugavpils ISVS, Talsu NSS un Talsu Pakalnu sporta kluba, Alūksnes BJSS, NBS sporta kluba un, protams, Latvijas biatlona izlases dalībnieki.
Distancē ar rolleriem 12,5 km masu startā vīriešiem uzvarēja Edgars Mise, bet 10 km distancē – Keita Annija Sabule.
No Madonas BJSS 2. vietu izcīnīja Keita Patrīcija Kolna W17 grupā un Alekss Škaļikovs M15 grupā. Trešo vietu ieguva Madara Veckalniņa W19 grupā un Alise Plāte W15 grupā.
M19 grupā Bruno Bīrītis palika 5. vietā. W15 grupā Rēzija Nagle un Undīne Lūse ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietā.
Visvairāk dalībnieku – 41 jaunais sportists – sacentās M13 grupā, kas distanci veica skrienot. Puišu lielajā konkurencē uzvarēja Ervīns Kūlītis, bet Aivo Edgars Asaris un Martins Arama ieņēma attiecīgi 4. un 5. vietu. W13 grupā 1. vietu izcīnīja Sabīne Grudule, bet 3. vietā ierindojās Keita Elizabete Ozoliņa no Madonas BJSS.
2. oktobra svētdienā bija jāveic individuālā distance – kross. Daudziem sportistiem labāk patīk rollerslēpošana, bet skriešanu izmanto treniņa nolūkiem. Taču joprojām rezultātu noteica veiksmīga šaušana, kas tikai retajam izdevās bez kļūdām.
Vīru elitē uzvarēja Aleksandrs Patrijuks, Edgaram Misem – 3. vieta, bet sievietēm distanci pirmā veica Baiba Bendika, tiesa gan, bez lielas konkurences.
No Madonas BJSS biatlonistiem Alekss Škaļikovs 18 dalībnieku sacensībā izcīnīja 1. vietu W15 grupā, veicot 3,2 km, Keitai Patrīcijai Kolnai – nemainīgi 2. vieta W17 grupā. M13 grupā visu goda pjedestālu aizņēma madonieši: Ervīnam Kūlītim – 1. vieta, Aivo Edgars Asaris un Martins Arama ieņēma attiecīgi 2. un 3. vietu. Uzvaru W13 grupā ar labu sniegumu apliecināja Sabīne Grudule.
W19 grupā Madara Veckalniņa ierindojās 5. vietā, arī Dārtai Šķēlei 5. vieta W15 grupā un Valtam Vuškānam – M15 grupā.
Ar Latvijas čempionāta 2. kārtas sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
Kopumā vasaras biatlona sezona bija treniņiem piepildīta un aktīva. Varēja notikt visas ieplānotās sacensības, jo nebija jārēķinās ar "Covid-19" ierobežojumiem, kā tas bija jāievēro iepriekšējos divos gados.
19.10.2022.