Vasaras biatlona sacensību sezona iesākās ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos, kur Cēsu pilsētas sporta skolas jaunajiem biatlonistiem konkurenci sastādīja arī Daugavpils, Ogres un Madonas BJSS sportisti.
Ierasti šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā. Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes. Madonas BJSS trenere Agnese Caune pastāstīja, ka šajās sacensībās kopējā grupā piedalījās puiši un meitenes.
Programmā bija šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā pa biatlona mērķi un punktu mērķi. Katrā vingrinājumā dalībnieki krāja punktus, lai noskaidrotu labākos kopvērtējumā.
Spēcīgajā grupā SV22 un SV sacentās četras biatlonistes, tostarp divas Latvijas izlases sportistes – Baiba Bendika un Annija Sabule, kā arī divas CPSS audzēknes – Estere Volfa un Elza Bleidele, kuras arī jau izmēģinājušas spēkus valsts izlasē.
Kopvērtējumā uzvara tika E. Bleidelei, sudraba medaļa – B. Bendikai, trešajā vietā – E. Volfa.
SV19 grupā pārliecinoši labākā bija madoniete Keita Patrīcija Kolna.
SV17 grupā uzvarēja Martīne Djatkoviča no Daugavpils, otrajā vietā – Dārta Šķēle no Madonas. Olimpiskajā sešiniekā iekļuva arī Helēna Roštoka, Alise Plāte un Luīze Miglone.
SV15 grupā pirmajā vietā ierindojās Ervīns Kūlītis no Madonas BJSS.
Nākamās sacensības biatlonistiem paredzētas 12. jūlijā, kad Cēsu Olimpiskā centra bāzē notiks Latvijas kauss vispārējā fiziskajā sagatavotībā.
02.07.2024.