Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Bērzaunietis gatavojas jauniem startiem

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 20.07.2017.

Bērzaunietis gatavojas jauniem startiem
Burtu lielums

Aizdzenot prom lietus mākoņus, Jēkabpilī notiekošajā Latvijas atklātā čempionāta 3. posmā ātrumlaivām Daugavas ūdeņus piepildīja laivu motoru rūkoņa, kur "OSY-400" guļošo laivu klasē dalību ņēma bērzaunietis Viesturs Lācis. Pāris dienas pirms sacensībām braucējam sanāca spert ļoti nozīmīgu soli – iegādāties krietni konkurētspējīgāku laivas korpusu, kas viņam deva iespēju izcīnīt pārliecinošu uzvaru sacensībās.

Viesturam Latvijas atklātā čempionāta 3. posms sākās jau no pirmās starta pozīcijas, ko nodrošināja piedalīšanās pasaules čempionātā. Tā kā pirmais līkums jāizbrauc, saglabājot starta pozīcijas trajektoriju, Viesturam konkurentu cīņas palika aiz muguras, un pirmais brauciens tika veiksmīgi uzvarēts. Otrajā braucienā neveiksme – mehāniķiem neizdevās laikus palaist laivu, kas nozīmēja cīņu sākt no pēdējās pozīcijas, beigās tomēr izcīnot 3. vietu braucienā un lielāku punktu kopsummu nekā pārējiem braucējiem. Izšķirošajā startā bērzaunietis finišēja pirmais, nodrošinot sev uzvaru Latvijas atklātā čempionāta 3. posmā.
Starta taisnē notika sadursme, iesaistot spēcīgāko konkurentu – lietuviešu braucēju Gintaru Marcinkusu. Pirmā starta vieta Viesturam deva iespēju izvairīties no trasē notiekošajām sadursmēm, tikai atlika pašam vairs nepieļaut kļūdas un noturēt līdera pozīciju, kas arī tika izdarīts.
Ar galvu pa priekšu, guļot uz krūtīm un lidojot pāri viļņiem, Viesturs ātrumlaivā brauc jau 4. sezonu. "Kopš sevi atceros, vienmēr esmu gribējis nodarboties ar kādu motosporta veidu, bet nebija tādas iespējas. Pirms astoņiem gadiem, kad vecāki man uzdāvināja fotoaparātu, varēju būt tuvāk sacensībām –
dzirdēt motorus rūcam un vērot braucējus, sacenšoties savā starpā. Laivu sacensības bija pirmās, ko sāku fotografēt. Atceros, kā sacensībās apbrīnoju "OSY-400" guļošo laivu klasi un pie sevis nodomāju – tajā taču brauc ar galvu pa priekšu. Tur nu gan jābūt iekšām! Laiks un gadi gāja uz priekšu, un aptuveni pirms trim gadiem Bauskas draugi facebook publicēja bildi ar savu "OSY" laivu. Negribēju zaudēt ne minūti, tāpēc uzrakstīju viņiem, vai būtu iespēja izbraukt ar šo laivu. Vienā posmā izmēģināju – iepatikās! Turpināju bildēt laivu sacensības, lai tikai pats varētu būt kaut daļa no šīm sacensībām. Tā nu esmu nonācis līdz sapņa īstenošanai – pats piedalos sacensībās un nu jau cīnīšos par divkārtējā Latvijas čempiona titulu," sarunā atzina Viesturs.
Šobrīd Latvijas čempionāta kopvērtējumā "OSY-400" laivu klasē Viesturs ieņem 1. vietu, tomēr konkurenti daudz neatpaliek, kas nozīmē cītīgu gatavošanos nākamajam posmam Jelgavā 22. jūlijā un Baltijas čempionātam 29. un 30. jūlijā. Viesturs saka milzīgu paldies saviem atbalstītājiem – uzņēmumam K/S "Gaiziņš" un Madonas novada domei, kā arī savai ģimenei, komandai un draugiem.
Veiksmi un izturību, tiecoties pēc saviem sapņiem un mērķiem, Viesturam arī turpmāk!

21.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px