Vasara ir tas laiks, kad bērniem sākas ilgi gaidītais brīvlaiks. Jūnijā
un jūlijā Madonas basketbolistiem bija jāatpūšas, jaunajai sezonai
aktīvi jāgatavojas individuāli. No 1. augusta Madonas pilsētas sporta
centrā basketbola nodaļas jaunieši atsākuši trenēties.
Uzsākām gatavoties 2016./2017. gada sezonai nedēļu ilgajā dienas nometnē.
Jaunākie (2008./2009. g. dz.), (2006./2007. g. dz.), vidējie (2003. g. dz.) un lielie (1998./1999. g. dz.) no 1. līdz 5. augustam piedalījās pavisam 15 treniņnodarbībās. Rīta pusē treniņi notika Priežu kalna parkā, skrienot vieglu krosiņu un vingrojot. Pusdienojām Madonas sporta centra 2. stāva kafejnīcā "Sports". Pēcpusdienā basketbola zālē tika uzlabota jauniešu individuālā meistarība (dribls, metiens, piespēle), basketbola spēles izpratne (aizsardzība, uzbrukums), kā arī attīstīta vispārējā fiziskā sagatavotība. Basketbols ir ļoti ātrs, atlētisks un tehnisks, tāpēc treniņos dalībniekiem jāuzlabo prasmes, lai jaunajā sezonā tās spētu pielietot laukumā. Nometnes laikā jauniešiem notika dažādas stafetes un sacensības, nodarbības citos sporta veidos. Tika veidots priekšstats par dienas režīmu, laika pareizu sadali un plānošanu.
No 8. līdz 12. augustam basketbolisti trenēsies ierastajā režīmā – reizi dienā. Drīzumā – no 15. līdz 19. augustam – notiks otrā dienas treniņnometne, kurā arvien gaidām jaunus basketbolu trenēties gribošus zēnus (īpaši – 2006.-2009. g. dz.).