Mārupes novada sporta bāzēs no 20. līdz 22. maijam notika viens no lielākajiem bērnu un jauniešu basketbola turnīriem Latvijā "Mārupes kauss 2016". Pasākumu organizēja Mārupes novada dome un Mārupes sporta centrs.
Starptautiskajā basketbola turnīrā piedalījās 32 komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Spēles notika trijās vecuma grupās: U-12 grupā sacentās 10 komandu, U-11 grupā – 12 komandu, U-10 grupā – 10 komandu. Sacensības notika trijos sporta kompleksos: Mārupes SK, Tīraines SK, BA "Turība" SK.
Madonas BJSS, sākot komplektēt jaunāko grupu komandas, pieredzes gūšanai pieteicās dalībai U-10 (2006. g. dz.) grupā. Savā apakšgrupā 20. un 21. maijā sacentāmies, spurojāmies pretī un cīnījāmies, bet zaudējām BS "Rīga"/Rīdzene, BS "Rīga"/DSN, Viļņas "Rykliai", Tukuma komandai. Otrajā apakšgrupā spēlēja Mārupes SC, BS "Rīga"/Jugla, Mažeikiu SM, Limbaži/Salacgrīva NSS un Kaļiņingradas komanda. 22. maijā spēlējām pret Kaļiņingradas puišiem. Laikam nedaudz nobijāmies no tālajiem pretiniekiem, kaut arī – minimāls zaudējums.
Balvas nodrošināja Mārupes novada dome, "Sportland" un TK "Spice".
U-10 vecuma grupā 1. vietā – BJBS "Rīga"/DSN, 2. vietā – Mārupes SC, 3. – BJBS "Rīga"/Rīdzene. Madonas BJSS par piemiņu ieguva sacensību rīkotāju speciālos turnīra T kreklus, ļoti labi sevi parādīja metienu konkursā Sanijs Dagnis Lietavietis un Markuss Peilāns. Piemiņas balvu kā labākais komandas spēlētājs Madonas BJSS rindās ieguva Markuss Peilāns.
Paldies Madonas BJSS, spēlētājiem, vecākiem par atbalstu un pozitīvajām emocijām. Jau 1. un 2. jūnijā spēlējām "Kāruma kausa" izcīņas finālposmā Rīgā, guvām jaunu pieredzi. Arī cītīgi trenējāmies, jo pirmie trīs posmi noorganizēti tepat Madonas SC.
Joprojām gaidu piesakāmies Madonas BJSS jaunos basketbolu trenēties gribošos 2006./2007./2008./2009. g. dz. zēnus, lai audzinātu jaunas basketbola personības, startētu Latvijas jaunatnes basketbola sistēmā un piedalītos dažādos starptautiskajos turnīros Latvijā un ārzemēs.