Līdz ar “Baltijas biatlona kausa 2025” pēdējā posma un Latvijas čempionāta 2. kārtas sacensībām vasaras biatlonā noslēgusies vasaras biatlona 2025. gada sezona.
Sacensībās, kas 27. un 28. septembrī norisinājās "Smeceres silā", piedalījās ap 200 sportistu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Vienlaikus šīs sacensības kalpoja kā atlases posms Latvijas sportistiem IBU junioru kausa un pasaules čempionāta 2025./2026. gada sezonai.
Dalībnieki sacentās visās vecuma un meistarības grupās, sākot no MW13 līdz pieaugušo un veterānu klasēm, augstākā līmeņa konkurence risinājās pieaugušo elites grupās.
27. septembrī dalībnieki sacentās sprinta distancē. Sprintā uzvarēja Estere Volfa un Renārs Birkentāls, otrajā vietā – Sanita Buliņa un Rihards Lozbers, trešajā – Sandra Buliņa un Aleksandrs Patrijuks.
28. septembrī distancē ar masu startu uzvarēja Annija Keita Sabule un Rihards Lozbers, otrajā vietā – Baiba Bendika un Edgars Mise, trešajā – Sanita Buliņa un Aleksandrs Patrijuks.
Panākumus guva arī Madonas BJSS biatlona nodaļas audzēkņi, ko sacensībām biatlonā sagatavoja treneri Agnese Caune, Rolands Pužulis, Aira Bērziņa un Una Arama.
Sprintā W15 grupā 1. vietu izcīnīja Dārta Ruļuka, bet W21 grupā 2. vietu ieņēma Dārta Šķēle. Labus rezultātus W17 grupā uzrādīja Alise Plāte un M17 grupā – Ervīns Kūlītis (abiem 4. vieta), bet M19 grupā Ginters Bērziņš ieguva 5. vietu.
Distancē ar masu startu zelta medaļu izcīnīja Ieva Zvirgzdiņa W15 grupā, Ervīns Kūlītis M17 grupā, sudraba medaļu – Keita Patrīcija Kolna W19 grupā. Pie bronzas medaļām savā grupā tika Dārta Ruļuka, Keita Elizabete Ozoliņa.
M19 grupā Ginteram Bērziņam – 4. vieta, W19 grupā Luīzei Miglonei – 5. vieta.
Sacensībās piedalījās arī gados jaunākie sportisti, kuri abas dienas veica 1,7 km distanci bez šaušanas, ar rollerslēpēm. M13 grupā Rojs Strods izcīnīja 2. vietu masu startā, bet 3. vietu individuālajā distancē, 2. vieta savā vecuma grupā individuālajā distancē Kalvim Rūdolfam Kupcim.
Tā kā šīs sacensības arī jauniešiem bija atlase uz IBU junioru kausu izcīņu, vairāki mūsu U17 grupas sportisti startēja vecākās vecuma grupās, lai cīnītos par atlases punktiem.
Sacensību direktors, mūsu novadnieks un eksbiatlonists Gundars Upenieks norāda, ka priecē gan kuplais dalībnieku skaits, gan sportistu un komandu interese: – Reģionālo sacensību popularitāte IBU ietvaros pieaug. No organizatoriskā viedokļa šīs sacensības bija svarīgs solis ceļā uz IBU junioru kausu, kas Madonā notiks jau 2026. gada janvārī. Sacensību laikā Madonā viesojās arī IBU junioru sacensību direktors – tehniskais inspektors Tomašs Bernats, kurš pēc trases un sacensību apskates uzsvēra, ka Madona un sporta bāze "Smeceres sils" ir gatava sarīkot starptautiska līmeņa biatlona sacensības. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka līdz janvārim vēl ir laiks pilnveidot atsevišķus aspektus, lai pasākuma norise atbilstu visaugstākajām IBU prasībām.
Rezultāti pieejami vietnē www.smeceressils.lv, https://biathlonmadona.com/info-for-teams/.
07.10.2025.