Skolēnu brīvdienās – 3. un 4. janvārī – notika jaunāko basketbolistu „Baltais kausa" otrā posma spēles, kurās piedalījās 142 puišu un meiteņu komandas. Spēles notika Madonā, Rīgā, Jūrmalā, Jaunpilī, Talsos, Saldū, Rūjienā, Līvānos un Ogrē.
Jaunie basketbolisti sacentās tehnikas elementu stafetēs un spēlē (4 × 7 min.). Pēc 2. posma sacensībām varēja nojaust par komandu nākotni. Dažas komandas jau tagad rāda atzīstamu sniegumu savam vecumam, daudzi tikai lēnām sāk „ieskrieties". Ja Madonā parādīsies bērni, kas vēlas spēlēt basketbolu, tad arī mēs sāksim un „ieskriesimies", bet tagad tāda komandu salipināšana tik sanāk. Protams, rezultāts nav vajadzīgs jau tagad, tāpēc ceru uz komandu spēlētāju skaita palielināšanos.
Pirmajā dienā U-10 (2009. g. dz.) grupā mūsu komanda no 2009./2010. g. dz. puišiem, priecājās par uzvaru pret Rēzeknes „Ezerzeme-2"komandu (87 : 28) un pār Valmieras vienaudžiem (71 : 27).
Otrajā dienā U-11 grupā komanda no 2008./2009. g. dz. puišiem zaudēja spēlē pret "Gulbeni" (38 : 83), bet uzvarēja "Alūksni" (78 : 14).
"Baltais kauss" tik tiešām ir izdevies un nepieciešams jaunajiem basketbolistiem, par to esam pārliecināti. Bērniem ir ļoti jautri un interesanti. Iespējas ir visiem – gan spēlētājiem, kas tikko sākuši spēlēt, gan jaunajiem tiesnešiem, gan jaunajiem treneriem.
Uz tikšanos nākamajos "Baltais kausa" posmos! 3. posms notiks 12. martā U-10 grupai un 13. martā U-11 grupai; 4. posms – 25.-26. maijā (U-10 grupai), 1.- 2. jūnijā (U-11 grupai).
09.01.2019.