24. un 25. janvārī sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” norisinājās otras nozīmīgākās ziemas sezonas sacensības — Baltijas kauss biatlonā, kā arī Latvijas čempionāta biatlonā 1. posma sacensības. Šīs sacensības ieies vēsturē ne tikai kā izturības pārbaudījums, kad jāpārvar sals un aukstums, bet arī kā prieks par skaistas ziemas karaļvalsts dabas ainavām.
Termometra stabiņš sacensību dienās bija noslīdējis zem robežas, kad sportistiem ieteicams doties uz startu. 25. janvāra rītā Madonā sala rādījums bija noslīdējis zem mīnus 24 grādu atzīmes. Līdz ar to pasākuma rīkotājiem bija jāizvēlas atbilstošā rīcība, lai salā neciestu sportistu un tiesnešu veselība. Sestdien tika pārcelts sacensību sākuma laiks, bet svētdien sacensības pirmie uzsāka pieaugušie, lai bērni varētu doties distancē, dienai iesilstot.
Madonas sporta skolas biatlona trenere Aira Bērziņa vērtēja: – Ziemīgi aukstie laikapstākļi mūs pamatīgi pārbaudīja, bet viss tomēr beidzās labi. Sestdien sacensību brīdī bija atļautā temperatūra, kad drīkst doties distancē, bet svētdienas rītā pastāvēja jautājums, vai sacensības notiks. Taču tas tika apspriests ar visu valstu un komandu pārstāvjiem, tika piedāvāti dažādi varianti un pieņemts lēmums, kas tomēr ļāva sacensībām notikt. Somi, lietuvieši, igauņi vēlējās, lai sacensības notiktu, ja reiz viņi ir ieradušies, ka nevajag neko atlikt, un visiem ir vienādi apstākļi. Saltā diena bija liels pārbaudījums visiem biatlona sacensību dalībniekiem, īpaši bērniem, arī treneriem, organizatoriem un tiesnešiem. Sals kalpoja pamatīgam rūdījumam, un domāju, ka aukstums atsaucās arī uz šaušanas rezultātiem, jo arī cimdos pirksti bija nosaluši. Toties visi sportisti, Madonas BJSS jaunieši un pieaugušie biatlonisti, kas bija pieteikušies, atdeva sevi visu. Īpašs prieks par mūsu meitenēm, kas cīnījās un arī tika pie medaļām gan Latvijas čempionātā, gan Baltijas kausa 1. posma sacensībās.
Baltijas kausa 1. posma sacensībās biatlonā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku. Pārstāvētas bija visas Baltijas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, kā arī bija atbraukuši biatlonisti no Somijas.
Baltijas kausa izcīņas sacensībās, kas bieži ir kā pirmā starptautiskā pieredze daudziem jaunajiem biatlonistiem, sportisti sacentās individuālajā distancē un distancē ar masu startu.
Lai arī nācās slēpot lielā aukstumā, sals bija sava veida dzinējspēks ātrāk nokļūt līdz finišam.
Ievērojamu konkurenci Latvijas biatlonistiem sastādīja igauņu, lietuviešu un somu sportisti, kas Baltijas kausa sacensībās arī izcīnīja godalgotas vietas, parādot atzīstamu sniegumu.
Labus panākumus gan individuālajā distancē, gan distancē ar masu startu parādīja Madonas BJSS jaunietes W17 grupā, Baltijas kausa izcīņā pārstāvot Latviju. Individuālajā distancē Alisei Plātei – 1. vieta, Luīzei Miglonei – 3. vieta, Dārtai Šķēlei – 4. vieta. M17 grupā Ervīns Kūlītis Baltijas kausa sacensību konkurencē bija ceturtais, bet ātrākais no Latvijas jaunajiem biatlonistiem.
Distancē ar masu startu W17 grupā uzvarēja Luīze Miglone, Alise Plāte – trešajā vietā, Dārta Šķēle – ceturtajā vietā.
Dārta Ruļuka bija ātrākā no Latvijas biatlonistēm W15 grupā.
M13 grupā 1. vietu izcīnīja Edmunds Baltausis, 2. vietu ieguva Kalvis Rūdolfs Kupcis. W13 grupā Ance Arama izcīnīja godalgoto 3. vietu.
Meistaru grupā 12,5 km individuālajā distancē piedalījās un spēkus pārbaudīja arī Madonas BJSS biatlona treneris Rolands Pužulis, ļaujot uzvarēt igaunim Henrijam Ojastem un izcīnot 2. vietu.
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.okarona.lv.
27.01.2026.