7. septembrī ar atvērto durvju dienu plašākai publikai tika atklāts pirmais pļavu golfa laukums Madonas novadā. Četru bedrīšu laukums izveidots Bērzaunes pagasta „Šubrakkrastos", kas saulainajā svētdienā pulcēja gan vietējos interesentus, gan attālākus golfa cienītājus.
Iepriekš jau informējām, ka ideja īstenota ar Madonas novada pašvaldības biznesa ideju konkursā „Madona var labāk!" iegūto līdzfinansējumu 2000 eiro apmērā, kā arī pateicoties sadarbībai ar „Šubrakkrastu" saimniekiem Raimondu un Anitu Aizstrautiem.
Atvērto durvju dienas laikā tie, kuri jau spēlējuši golfu, bez maksas visas dienas garumā varēja iemēģināt četru bedrīšu laukumu. Savukārt jaunajiem interesentiem idejas iniciatori – Guntis Gailums, Kaspars Vanags un Aivis Susejs – ierādīja golfa spēles pamatus.
Uzreiz jāatzīst, ka viss ir krietni grūtāk un sarežģītāk, nekā ierasts domāt, vērojot golfu no malas, un to atzina katrs uzrunātais apmeklētājs. Kā pārliecinājās arī laikraksts „Stars", golfs piedevām nav nemaz tik vienmuļš un rimts, kā varētu šķist, bet gan spēle pamatīgi aizrauj, rada azartu. Kas ir pats labākais – tā ir lieliska atpūta un relaksācija brīvā dabā, labu draugu kompānijā.
– Ir jāzina pamatprincipi un noteikumi, kā jau jebkurā lietā. Savukārt izpildījums nav nemaz tik vienkāršs. Tas ir tāpat kā, skatoties hokeju, reizēm domā: „Ko viņi tur dara? Es pat varētu labāk!" Bet, kad pamēģini, saproti, ka tā gluži nav. Tas pats ir golfā. Bet tika novadīta lieliska instruktāža, tāpēc pirmais sitiens man izdevās gana labs, – pirmos iespaidus par golfu atklāja madonietis Ivars Janovskis. Uz atvērto durvju dienu viņš bija atbraucis kopā ar ģimeni – sievu Indru un dēlu Kārli Ernestu. Lai gan iepriekš viņi pamēģinājuši minigolfu, spēle pļavu golfa laukumā bijis pilnīgs jaunums un nebijusi pieredze. Ivars atzina: – Prieks, ka Madonas novadā tagad būs savs laukums. Ir jau citviet arī laukumi, bet, kad ir tepat novadā tāda vieta, protams, ir cits stimuls aizbraukt uzspēlēt. Vari labāk saplānot savu laiku. Jo sevišķi patīk, ka izvēlēts laukumu atklāt ar atvērto durvju dienu, lai visu labi var iepazīt. Jāatzīst, ka nemaz nebijām zinājuši šādu vietu, lai gan esam no Madonas. Internetā apskatījām, kā izskatās, ieraudzījām milzīgu māju, cik te skaisti – sapratām, ka jābrauc. Sākumā šķita, ka vieta atrodas samērā tālu, bet īstenībā jau tā nav – tepat novadā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.09.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto