Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Attālināti pietuvinātā “Olimpiskā diena 2021”

Redakcija

Autors • 31.05.2021.

Attālināti pietuvinātā “Olimpiskā diena 2021”
Burtu lielums

21. maijā visā Latvijā norisinājās tradicionālā "Olimpiskā diena 2021", kas pulcēja 148 000 dalībnieku 102 pašvaldībās visā Latvijā.

Olimpiskais mēnesis sākās 23. aprīlī – Latvijas Olimpiskās komitejas 99. dzimšanas dienā).
Tā ietvaros tradicionāli tika rīkoti tiešsaistes treniņi, sociālo tīklu izaicinājumi, "Olimpiskais detektīvs", izzinošie raidījumi, viktorīnas, piedāvāti 11 Olimpisko pārgājienu maršruti. Notika Vislatvijas Olimpiskās dienas vingrošana, aicinot visus interesentus novērtēt un piedalīties veselību veicinošās, sportiskās aktivitātēs dabā. Olimpiskā mēneša sauklis un oficiālais tēmturis sociālajos tīklos tradicionāli bija "Mēs esam #SPORTIŅĀ".
2021. gada Olimpiskā diena paliks atmiņā ar dažādām novitātēm. Pirmo reizi tā tika rīkota pavasarī, un aktivitātes bija nepieciešams pielāgot ne tikai dažādām vecuma grupām un interesēm, bet arī epidemioloģiskās drošības prasībām un ierobežojumiem, kā arī mainīgiem laikapstākļiem.
Madonas novadā dažādās aktivitātēs piedalījās 12 skolu un 7 pirmsskolas iestāžu 2700 dalībnieki.
Barkavas pagastā Olimpiskās nedēļas aktivitātes organizēja sporta skolotāja Irita Strode. No 17. līdz 21. maijam iesaistīties un būt aktīvi varēja gan bērni, gan pagasta iedzīvotāji. Katrai dienai tika sagatavoti atšķirīgi uzdevumi un tēmas: pirmdien – atraktīvi maršruti "Izstaigā Barkavu!", otrdien – radošais konkurss "Mans dzīves moto, devīze", trešdien – izzinošā viktorīna "Olimpiskais detektīvs", ceturtdien dalībnieki orientējās, piektdien kopā ar Olimpiskajiem vēstnešiem tiešsaistē skolēni izvingrojās.
Bērzaunes pamatskolas 7.-9. klašu audzēkņi Olimpiskās dienas ietvaros apguva šaušanas prasmes un pilnveidoja fiziskās spējas kopā ar jaunsargu instruktoru Sandi Kļaviņu un sporta skolotāju Airu Bērziņu. Kopā ar sporta skolotāju Helmutu Poli izpildīja florbola vingrinājumus un izspēlēja turnīru. Sākumskolas posmā skolēni aizrāvās ar pretstafetēm un frisbija golfu. Olimpisko kopvingrošanu vadīja Lāsma Šķēle.
Degumnieku pamatskolas skolēniem, pedagogiem un sporta skolotājai Edītei Zaubei šis Olimpiskais mēnesis paliks atmiņā ar līdzdalību zīmēšanas konkursā, āra aktivitātēm, tiešsaistes nodarbībām, kuras vadīja projekta "Peldēt droši!" instruktori, kā arī Vislatvijas kopvingrošanu tiešsaistē ar novadnieku, Tokijas olimpieti, pludmales volejbolistu Edgaru Toču.
Lazdonas pamatskolas skolēni un pedagogi Olimpisko nedēļu uzsāka ar olimpiskā karoga pacelšanu, olimpiskās himnas atskaņošanu. Tad sekoja orientēšanās skolas apkaimē, veicot sešas interesantas aktivitātes. Dalībnieki atzinīgi novērtēja iespēju neformālā gaisotnē pavadīt laiku sportojot. Skolēniem aktīvi iesaistīties Olimpiskajā mēnesī, kā arī pirmsskolas bērniem izvingroties palīdzēja sporta skolotāja Kristīne Mutore.
Madonas novada trīs skolas organizēja Olimpisko kilometru krāšanas maratonus, tādējādi izrādot savu atbalstu mūsu olimpiskajai komandai.
Izmantojot dažādas aplikācijas viedtālruņos un apkopojot pieveiktos kilometrus, Praulienas pamatskolas skolēni un pedagogi sporta skolotāja Arvja Liepiņa vadībā nedēļas laikā pietuvojās olimpiādes norises vietai Tokijai, pieveicot 1983 km. Madonas pilsētas vidusskolas 5.-12. klašu skolēni divu nedēļu laikā sakrāja 13 939 kilometrus. Sacensību sparu palīdzēja uzturēt gan sporta skolotāji Miks Sokolovs, Dainis Vuškāns, Gunvars Broks, Elita Gusarova, gan klases audzinātājas. Sākumskolas audzēkņi āra nodarbībās iepazinās ar tūrisma elementiem un Olimpisko pārgājienu vingrojumiem dabā, kā arī 4.-12. klašu skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par drošību dabā, atbildot uz konkursa "Zinošs, drošs un aktīvs!" jautājumiem.
Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi sporta skolotāju Līvas Kraukles, Lanas Līcītes, Jāņa Švikas vadībā, mērķtiecīgi darbojoties Olimpiskās dienas aktivitātēs, savā kontā ieskaitīja vairāk nekā 13 723 km.
Kopā mēs pieveicām vairāk par 29 000 km. Secinājums – mūsu labie vēlējumi un domas var lidot līdz Tokijai gandrīz četras reizes.
Madonas pilsētas PII "Saulīte" kopā ar pedagogiem, sporta skolotāju Unu Aramu un Evitu Paeglīti, kā arī Vestienas pamatskolas PI grupas pedagogi un sporta skolotājs Juris Švarcs piedāvāja plašu olimpisko aktivitāšu klāstu saviem audzēkņiem. Čakli zīmēja un līdzdarbojās arī Ļaudonas PII "Brīnumdārzs" audzēkņi.
Kalsnavas pamatskola sadarbībā ar "Latvijas valsts mežu" pārstāvi Gati Teili devās dabas izzinošās aktivitātēs uz Kalsnavas arborētumu, bet 2. klases skolēni izrādīja interesi par pļavas golfu.
Vingroja un piedalījās āra aktivitātēs arī Kusas pamatskolas skolēni kopā ar sporta skolotājiem Agnesi Cauni un Agni Beķeri.
Skolēni ne tikai aktīvi pavadīja laiku, bet arī zīmēja un rakstīja esejas.
Madonas novada pašvaldības zīmējumu konkursā "Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs" pirmsskolas bērnu vecuma grupā tika iesūtīti 19 darbi. 1. vietu ieguva Tomass Bicāls (Madonas PII "Saulīte", "Pienenītes"), 2. vietu – Everts Stafeckis (Madonas PII "Saulīte", "Kāpēcīši"), 3. vietu –
Patrīcija Kraukle (Madonas PII, "Pienenītes").
1.-4. klašu grupā tika iesūtīti 62 darbi. 1. vietu ieguva Sabīne Valtere (Bērzaunes pamatskolas 3. klase), 2. vietu – Roberts Gabrusāns (Bērzaunes pamatskolas 3. kl.), 3. vietu – Elizabete Vucāne (Madonas pilsētas vidusskolas 3.a kl.).
5.-9. klašu grupā eseju konkursam "Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai" vai "Iedvesmas vēstule olimpietim" tika iesūtīti 6 darbi. Pārliecinošu uzvaru guva Terēze Stepiņa (Liezēres pamatskolas 7. kl.), savukārt Matīss Elksnītis (Praulienas pamatskolas 5. kl.) un Artūrs Pelšs (Praulienas pamatskolas 6. kl.) saņēma Atzinības rakstu par iedvesmas vēstulēm izciliem latviešu hokejistiem. Uzvarētāju darbi tika nosūtīti tālākai vērtēšanai LOK organizatoriem. Zīmējumu un eseju konkursu uzvarētājus noteiks LOK žūrija līdz 4. jūnijam.
Patiess prieks un pateicība visiem sporta skolotājiem, pedagogiem, žūrijai un izglītības iestāžu vadītājiem par radošu darbu, iesaistīšanos "Olimpiskās dienas 2021" organizēšanā un vadīšanā.
Diemžēl apbalvošanas pasākums šogad nenotiks, bet konkursu laureāti un sporta skolotāji tiks pie godam nopelnītām balvām un āra inventāra. To palīdzēja sarūpēt LOK oficiālie sponsori un atbalstītāji, kā arī Madonas novada pašvaldība.
Lai izdevusies, sportiska un jaunām aktivitātēm pārpilna vasara!

ELITA GUSAROVA,
Madonas novada
"Olimpiskās dienas 2021" koordinatore

01.06.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px